Redmi K30 - wyciek potwierdza procesor Qualcomm Snapdragon i 120 Hz

Redmi K30 został oficjalnie zapowiedziany 14 października jako pierwszy model 5G w ofercie Xiaomi. Dzisiaj do sieci trafiły pierwsze szczegóły dotyczące jego specyfikacji.

Redmi to marka należąca do Xiaomi, która po raz pierwszy spróbowała wejść do segmentu flagowców z modelem Redmi K20 Pro. Zadebiutował w maju w Chinach, a niedawno ogłoszono, że jest gotów następca - Redmi K30. Nie podano jednak żadnych szczegółów technicznych - choć na początku listopada poszła plotka, że otrzyma procesor MediaTek 5G. Przeczą temu dzisiejsze doniesienia, według których urządzenia będzie mieć wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 120Hz (z możliwością zmiany na 60Hz) oraz procesor Qualcomm Snapdragon 730/G.

Redmi K30 - wyciek potwierdza procesor Qualcomm Snapdragon i 120 Hz

Źródło: Weibo

Informacje te pokazane zostały w chińskiej sieci społecznościowej Weibo - ilustrowało je powyższe zdjęcie. Z informacji wynika, że model ten będzie mieć obiektyw wyposażony w sensor Sony IMX686, a także czytnik odcisków palców z boku. Jak widzimy, rozdzielczość to 1080 x 2400 pikseli, a układ graficzny to Adreno 618 - który jest częścią procesora Snapdragon 730G. Redmi K30 ma korzystać z systemu Android z nakładką MIUI 11. Ale czy to konfiguracja modelu 5G? W tym momencie trudno powiedzieć.