Redmi K50 Ultra to prawdziwe monstrum. Sprawdzamy, czy urządzenie trafi też do Polski

Redmi - budżetowa podmarka Xiaomi - prezentuje też nieraz ciekawe urządzenia z innych półek cenowych - nawet tych najwyższych. Niektóre z nich trafiają do nas pod innymi nazwami!

W niektórych zagranicznych krajach jedną z najbardziej lubianych serii tzw. zabójców flagowców jest seria Redmi K. Może być to dla nas dziwne, gdyż te telefony w ogóle u nas nie występują. Okazuje się jednak, (że często o tym w ogóle nie wiedząc) sporo Polaków ma je w swoich kieszeniach! Teraz światło dzienne ujrzały pierwsze przecieki dotyczące najnowszego i najmocniejszego Redmi K50 Ultra - czy on również chyłkiem wedrze się na nasz rynek?

redmi note 11 ale tez redmi k50 ultra

Fot. Daniel Olszewski / PCWorld.pl

Marka Redmi znana jest u nas z bardzo tanich Redmi Note 11 czy Redmi 11 5G. Próżno wśród nich szukać czegoś z mocnym procesorem lub innymi podzespołami znanymi z flagowców. Jednak telefony z serii Redmi K funkcjonują u nas na rynku - po prostu pod inną nazwą! Jeśli na przykład weźmiemy Redmi K50, dokładnie tym samym telefonem jest Poco F4 GT - najnowszy gamingowy smartfon od innej submarki Xiaomi.

Zobacz również:

Wygląda więc na to, że w Polsce Xiaomi uznało, że Redmi kojarzy się tylko z najtańszymi urządzeniami, a Poco jest raczej łączone z mocną specyfikacją za małe pieniądze. W takim razie, aby dostosować swoje nazewnictwo do tych skojarzeń - telefony serii Redmi K są u nas po prostu sprzedawana pod szyldem Poco. Ze względu na to są duże szanse, że i Redmi K50 Ultra trafi do sklepów w naszym kraju - a naprawdę jest na co czekać!

redmi k50 pro ultra

Fot. Xiaomi

Według przecieków zaprezentowanych przez Digital Chat Station na Weibo, Redmi K50 Ultra pojawi się na półkach sklepowych już w drugiej połowie 2022 roku. Analityk ujawnił też część specyfikacji telefonu, która jest spektakularna. Ma to być jedno z pierwszych urządzeń z nowym Snapdragonem 8 Plus Gen 1, czyli jeszcze mocniejszą (i bardziej wydajną) wersją tegorocznego flagowca od Qualcomm. Ponadto spodziewamy się też ładowania o mocy 100 W, jak również ekranu AMOLED 120 Hz.

Co ciekawe, leaker zapowiada też oddzielną wersję telefonu z procesorem MediaTek Dimensity. Oznacza to, że chińska marka zacieśnia współpracę z drugim producentem SoC dla telefonów z Androidem, co może poskutkować naprawdę ciekawą rywalizacją na tym polu w przyszłości.