Redmi Note 10 Pro się łamie? Xiaomi ma odmienne zdanie!

W marcu 2021 roku, chwilę po premierze Redmi Note 10 Pro do sieci trafiło mnóstwo materiałów pokazujących jak łatwo złamać najnowszego Redmi Note 10 Pro. Xiaomi nie widzi problemu i uważa, że Redmi Note 10 Pro to bardzo wytrzymały smartfon. Jaka jest prawda?

Redmi Note 10 Pro oraz realme 8 Pro to najciekawsze średniaki pierwszej połowy 2021 roku ze 108 MP aparatami. Dziś skupimy się na pierwszym z nich.

Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 10 Pro

Najnowszy przedstawiciel serii Redmi Note 10 oferuje rewelacyjną specyfikację techniczną w przystępnej cenie. Za niespełna 1400 zł otrzymamy ekran AMOLED z podwyższoną częstotliwością odświeżania, procesor Snapdragon 732G oraz 108 MP aparat. Całość jak na średniaka przystało została wykonana ze szkła oraz plastiku. I tu właśnie pojawia się problem.

Chwilę po premierze w sieci pojawiło się mnóstwo filmików, na których widać złamane smartfony Redmi Note 10 Pro. Wszystko przez plastikową ramkę wykonaną z miękkiego i elastycznego tworzywa.

Wiele zagraniczych portali pisało, że zakup Redmi Note 10 Pro nie jest najlepszym wyborem - właśnie ze względu na możliwość uszkodzenia obudowy.

Osobiście podczas testów Redmi Note 10 Pro (zapoznaj się z recenzją) nie zauważyłem nadmiernego wyginania się obudowy. Dużo bardziej irytowało mnie błyszczące szkło na pleckach, które przyciągało zabrudzenia jak magnes.

Nie zmienia to jednak faktu, że Xiaomi zauważyło problem i postanowiło z nim walczyć. Wang Thomas - szef produktów Redmi udostępnił w sieci nowy filmik. Pokazuje on smartfona Redmi Note 10 Pro, który poddawany jest wielu testom obudowy. Filmik możesz obejrzeć tutaj.

Wynika z nich, że urządzenie jest niesamowicie wytrzymałe i radzi sobie z niewielkimi upadkami czy zarysowaniami. Nie zabrakło również prób wyginania.

Wprawni internauci zauważą jednak, że na wideo Redmi Note 10 Pro wygląda inaczej. To prawda - Xiaomi wykorzystało do testów chińskie wydanie, które posiada inną specyfikację techniczną. Urządzenie wyposażono w gorszy aparat, ale lepsze materiały wykończoneiowe. Na froncie znajdziemy szkło Corning Gorilla Glass Victus.

Jak zatem wygląda wytrzymałość Redmi Note 10 Pro w wersji europejskiej? Z pewnością nie jest tak źle jak zapowiadało się w marcu, ale przed zakupem lepiej udaj się do sklepu i na własne oczy zobacz jak wygląda Redmi Note 10 Pro. Unikniesz dzięki temu rozczarowania.

Źródło: Weibo.com