Redmi Note 11 opuszcza Chiny! Kiedy trafi do Polski?

Kolejny przedstawiciel niezwykle popularnej serii smartfonów Xiaomi w końcu został udostępniony poza Chinami.

Redmi Note 11. Fot. gsmarena.com

Blisko miesiąc temu Xiaomi oficjalnie zaprezentowało kolejną odsłonę serii Redmi Note. Do tej niezwykle popularnej wśród użytkowników rodziny dołączył model Redmi Note 11. Od 28 października dostępny on był jednak jedynie na terenie Chin.

Dziś natomiast chiński producent zdecydował się w końcu wypuścić go na inne światowe rynki. Zgodnie z dotychczasowymi przewidywaniami jako pierwsi mogą kupić go obywatele Indii. Warto jednak odnotować, że nie wszystkie modele z rodziny Redmi Note 11 trafiły na ten rynek. Przede wszystkim poza chińską granicą udostępniony został model obsługujący jedynie sieć 4G. Brak więc wsparcia najnowszej generacji sieci komórkowej. Druga ważna informacja jest taka, że Xiaomi zdecydowało udostępnić w tym kraju jedynie podstawowy model Redmi Note 11. Niedostępne pozostają Redmi Note 11 Pro oraz Redmi Note 11 Pro+.

Zobacz również:

Kiedy urządzenia trafią do Europy? Wczoraj pojawiły się informacje, że producent rozpoczął już testowanie wariantów przygotowanych dla krajów naszego kontynentu. Największą zmianą w nich ma być obecność Usług Google, które w Państwie Środka są niedostępne. Xiaomi uzyskuje już także pierwsze certyfikaty, niezbędne do sprzedaży smartfonów na terenie Europy. W sprzedaży mają pojawić się za kilka tygodni.

Xiaomi Redmi Note 11 posiadają procesor MediaTek Helio G88, wspierany przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Wyświetlacz telefonu to panel LCD o przekątnej 6,5 cala, rozdzielczości Full HD+ oraz maksymalnej częstotliwości odświeżania 90 Hz. Kontrolę nad pracą całości sprawuje system Android 11 z nakładką producenta MIUI 12.5. Urządzenie posiada zestaw czterech aparatów na pleckach: 50 MP aparat główny i trzy pomocnicze: 8 MP, 2 MP oraz 2 MP. W wycięciu w ekranie znalazło się miejsce dla 8 MP kamery selfie. Redmi Note 11 posiada baterię o pojemności 5000 mAh, którą naładujemy mocą 18 W.