Redmi Note 12 Turbo z oficjalną datą premiery! Czy Galaxy A54 5G ma szansę z nowym średniakiem?

Kolejny smartfon od Xiaomi zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Fot. Daniel Olszewski / PCWorld.pl

Chiński gigant technologiczny regularnie wypuszcza urządzenia pod trzema, połączonymi ze sobą, markami-siostrami. Pierwszą z nich jest oczywiście Xiaomi, druga to POCO, a trzecią - choć zdecydowanie nie najmniej ważną - jest Redmi. Celują one w inny pułap cenowy, choć często zdarza się tak, że na rynku pojawiają się modele, które debiutują w podobnych kwotach. Przykładem może być POCO X5, czyli przedstawiciel średniej półki cenowej, który pod wieloma względami może konkurować z nieco droższym Xiaomi 13 Lite.

Popularna marka ogłosiła, że już wkrótce zobaczymy debiut kolejnego urządzenia w jej portfolio. Mowa o Redmi Note 12 Turbo, który w Polsce ma pojawić się jako POCO F5. Premiera smartfona nastąpi już 28 marca.

Zobacz również:

Redmi Note 12 Turbo z oficjalną datą premiery! Czy Galaxy A54 5G ma szansę z nowym średniakiem?

Źródło: XiaomiFirmwareUpdater

Urządzenie będzie wykorzystywało nowy procesor marki Qualcomm, czyli Snapdragona 7+ Gen 2. Chipset został zaprezentowany w tym miesiącu, a więc Redmi Note 12 Turbo będzie jednym z pierwszych smartfonów, opartych na tej jednostce. Według testów syntetycznych procesor jest wyraźnie lepszy od Exynosa 1380 (którego znajdziemy w modelu Galaxy A54 od Samsunga) oraz Snapdragona 7 Gen 1 (którego znajdziemy w modelu Xiaomi 13 Lite). Niemalże cały front smartfona zajmie spory ekran o przekątnej 6.67-cala z szybkim odświeżaniem obrazu na poziomie 120 Hz. Świetną wiadomością jest również obecność dużej baterii, której pojemność wyniesie aż 5500 mAh.

Niestety nie wiemy, kiedy odbędzie się globalna premiera modelu Redmi Note 12 Turbo (przemianowanego na POCO F5) oraz w jakim czasie trafi on do sprzedaży w Polsce. Wstępne spekulacje mówią o kwietniowym debiucie na rynku indyjskim, a więc możliwe, że premiera w naszym kraju będzie miała miejsce w podobnym czasie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: