Redmi Note 9S zadebiutuje 23 marca

Chińczycy szykują się do prezentacji kolejnego nowego urządzenia.

Koronawirus pokrzyżował plany również Xiaomi. Firma musiała zdecydować się na przełożenie premiery flagowych smartfonów z rodziny Mi 10. Teraz chiński gigant prezentuje nieco tańsze urządzenia. Na rynku zadebiutował już Xiaomi Redmi Note 9 Pro, a na horyzoncie pojawia się kolejny smartfon.

Redmi Note 9S zadebiutuje 23 marca

Źródło: gizchina.com

Prezes Lu Weibing podczas prezentacji Redmi Note 9 Pro poinformował, że smartfon ten nie będzie dostępny w sprzedaży w Chinach. Wynika to z faktu, że firma koncentruje się na wprowadzeniu na rynek chiński jak największej ilości urządzeń z wbudowanymi modemami sieci 5G. Weibing poinformował także, ze Note 9 Pro będzie sprzedawany na większości rynków.

Najnowszy plakat z Malezji informuje, że już 23 marca 2020 roku zadebiutuje nowy model - Redmi Note 9S.

Po dokładnym przyjrzeniu się plakatowi promocyjnemu Redmi Note 9S nie trudno nie znaleźć odwołań do zaprezentowanego niedawno modelu Redmi Note 9 Pro. Bardzo prawdopodobne jest, że Redmi Note 9S to rebrandowany Redmi Note 9 Pro ze zmienioną nazwą.

Na zdjęciu widać, że smartfon wyposażony będzie w moduł kamery w kształcie kwadratu z czterema obiektywami w środku. Inne zdjęcie udostępnione za pomocą Facebook'a ukazuje front urządzenia, na którym widać wyświetlacz z wbudowanym aparatem do selfie.

To nie pierwszy raz kiedy Xiaomi prezentuje smartfon z literką S w nazwie. W zeszłym roku zaprezentowano Redmi Note 7S, który był nieco zmodyfikowaną wersją Redmi Note 7. Model z literką S posiadał inną konfigurację aparatów, niż Redmi Note 7.

Zgodnie z plotkami Redmi Note 9S zaoferuje identyczną specyfikację techniczna, jak zaprezentowany niedawno Redmi Note 9 Pro. Smartfon wyposażony zostanie w ekran IPS LCD o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości Full HD+ (2400 x 1080 pikseli). Za wydajność odpowiadał będzie procesor Qualcomm Snapdragon 720G z maksymalnie 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB wbudowanej pamięci masowej.

Sprawdź, ile w Polsce kosztuje poprzednik Redmi Note 9 - model Redmi Note 8 Pro.

Źródło: gizchina.com