Redmi szykuje konkurenta dla Galaxy S21 - tańsze Xiaomi Mi 11 w drodze

Redmi przygotowuje się do premiery najnowszego flagowca. Model K40 będzie tańszą alternatywą dla bazowego Samsunga Galaxy S21 oraz Xiaomi Mi 11. Na jaką specyfikację techniczną możemy liczyć?

W zeszłym tygodniu submarka Xiaomi - Redmi oficjalnie potwierdziła, że przygotowuje nowe modele z rodziny Redmi K40, które pojawią się na rynku w lutym.

Do sieci trafiły już informacje na temat kluczowych elementów specyfikacji technicznej oraz cen.

Redmi K30 Pro

Redmi K30 Pro

Jeden z dyrektorów Redmi - Wang Teng zasugerował wczoraj na portalu Weibo, że na rynku pojawią się dwa smartfony Redmi wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 888 5G. To najnowszy układ amerykańskiego producenta przeznaczony dla flagowych modeli z 2021 roku.

Seria Redmi K od kilku lat składa się z tańszych odpowiedników flagowych modeli od Xiaomi. W 2019 roku na rynku pojawiło się Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T), a w 2020 roku Redmi K30.

W lutym 2020 roku Redmi zaprezentowało smartfony z rodziny K30. Modele Pro i Pro Zoom otrzymały wtedy flagowy układ Qualcomm Snapdragon 865.

Tegoroczne modele zostaną wyposażone w jeszcze nowszy procesor Snapdragon 888 5G, który po raz pierwszy pojawił się w Xiaomi Mi 11.

Czy flagowy procesor i niska cena wystarczy, aby Redmi K40 mógł konkurować z Samsungiem Galaxy S21 oraz Xiaomi Mi 11? Z pewnością nie. Za około 460 dolarów, czyli około 1750 zł netto otrzymamy również płaski ekran i akumulator o pojemności ponad 4000 mAh. Znając Xiaomi i Redmi na pokładzie taniego flagowca znajdzie się matryca IPS LCD o podwyższonej częstotliwości odświeżania. Głównie ten element będzie odróżniał Redmi K40 od Xiaomi Mi 11. Spodziewamy się również nieco słabszy aparatów.

Biorąc pod uwagę obecność wydajnego procesora i ekranu z szybkim odświeżaniem - Redmi K40 może być ciekawą propozycją dla graczy z ograniczonym budżetem. Smartfon powinien trafić do europy z opóźnieniem jako nowy model Xiaomi z literką T na końcu.

Źródło: Gizmochina.com