Redroad G10 – ten robot stanie się częścią twojej rodziny

Pokochasz go – nowy robot Redroad G10 oferuje o wiele więcej, niż się spodziewasz. Sekretem jego sukcesu jest wielofunkcyjna stacja bazowa. Chcesz poznać szczegóły?

Oto nowy, niezwykle funkcjonalny robot Redroad G10. Jego umiejętności sprawiają, że zachwyci każdego. To robot odkurzająco-mopujący, który ma za zadanie kompleksowo i dokładnie wyczyścić twoją podłogę. Ale to oczywiście nie wszystko, co potrafi ten sprzęt – jego funkcjonalność znacznie przewyższa oczekiwania, jakie zwykle mamy wobec robotów.

Podłoga w całym domu posprzątana bez doładowywania baterii

Co dokładnie potrafi ten robot i jakie ma parametry? Ma moc ssania na poziomie aż 2800 Pa. Został też wyposażony w baterię o pojemności 5200 mAh. Pozwala ona na odkurzanie przez nawet 170 minut, mopowanie do aż 550 minut albo jednoczesne odkurzanie i zamiatanie do 200 minut. Dzięki temu z powodzeniem można posprzątać nawet duży dom bez konieczności dodatkowego ładowania urządzenia w trakcie porządków. Jeśli jednak energii w akumulatorze zabraknie, robot samodzielnie powróci do bazy, naładuje wyczerpaną baterię, a póżniej wznowi sprzątanie dokładnie w tym miejscu, w którym zostało ono przerwane.

Robot tylko rozciera brud? Nie ten!

Przed zakupem robota odkurzającego z funkcją mopowania powstrzymuje cię wyłącznie wizja brudu rozcieranego przez zanieczyszczoną ściereczkę? Odkurzacze mopujące uważasz za niezbyt higieniczne i niekoniecznie efektywne, bo nic nie zastąpi ręcznego tarcia zaschniętej plamy ściereczką? Redroad G10 przełamie te stereotypy. Ów robot, gdy tylko zakończy sprzątanie strefy 10 m2, automatycznie powróci do bazy, by wyczyścić ściereczkę mopującą. Dzięki temu, że robi to w pełni automatycznie i samodzielnie, ty nie musisz zatrzymywać jego pracy, by wymienić szmatkę na czystą. Oczywiście, robot – gdy tylko usunie ze ściereczki zabrudzenia – wznawia sprzątanie dokładnie w tym miejscu, w którym je zakończył. Co ważne, dopóki nie dotrze na miejsce, przystawka mopująca pozostanie uniesiona, by uniknąć sytuacji, w której szmatka zabrudzi się, zanim robot wznowi pracę.

Faktem jest, że wiele odkurzaczy automatycznych z funkcją mopowania z uporczywymi plamami radzi sobie niewystarczająco. Jednak nie ten robot. Redroad G10 imituje ręczny sposób wycierania podłogi. Podczas mopowania wykorzystuje wysoką częstotliwość wibracji, co przypomina pocieranie plamy ściereczką. Dzięki temu wszystkie trudne zabrudzenia mają być łatwo doczyszczane.

Redroad G10 – ten robot stanie się częścią twojej rodziny
Redroad G10 – ten robot stanie się częścią twojej rodziny
Redroad G10 – ten robot stanie się częścią twojej rodziny
Redroad G10 – ten robot stanie się częścią twojej rodziny
Redroad G10 – ten robot stanie się częścią twojej rodziny
Redroad G10 – ten robot stanie się częścią twojej rodziny

Redroad G10 – aplikacja mobilna

Ważnym elementem, który pozwala na wykorzystanie wszystkich funkcji tego robota, jest aplikacja mobilna. Za jej pośrednictwem można bowiem wybierać i przełączać tryby sprzątania oraz, co istotne, ustawiać różne tryby czyszczenia w poszczególnych częściach domu. Zwykle w przedpokoju czy w kuchni podłoga bywa przecież bardziej zabrudzona niż np. w sypialni. Możliwość dostosowywania trybu sprzątania do stopnia zabrudzenia powierzchni z podziałem na konkretne pokoje jest więc bardzo wygodną funkcją. Dodatkowo, pomieszczenia szczególnie narażone na brud mogą być czyszczone dwukrotnie w ramach jednego procesu sprzątania – wystarczy ustawić tę funkcję w aplikacji. W poszczególnych częściach domu można zastosować różną moc odkurzania oraz dostosować stopień zwilżania mopa do konkretnych potrzeb.

Ten robot sam upierze mopa

Jednak to nie koniec. Nie musisz się trudzić czyszczeniem ściereczki nawet po zakończeniu procesu sprzątania wszystkich podłóg. Po powrocie do bazy urządzenie samodzielnie pierze szmatkę mopującą, wykonując 320 ruchów na minutę. Następnie mop jest suszony zimnym powietrzem. W ten sposób rozwiązano problem namnażających się na mokrej powierzchni ściereczki wszelkich bakterii oraz innych patogenów. Suszenie eliminuje też problem powstawania nieprzyjemnego zapachu.

Wszyscy, którzy obawiają się, że podczas powrotu do bazy robot będzie rozcierać po czystej podłodze zgromadzone na powierzchni używanego chwilę wcześniej mopa zabrudzenia, mogą spać spokojnie. Wracając do bazy, Redroad G10 automatycznie podnosi ściereczkę mopa i umieszcza ją w stacji bazowej w celu samooczyszczenia. Tym sposobem robot nie doprowadzi do kontaktu brudnej ściereczki z czystą podłogą.

Redroad G10 został wyposażony w zbiornik o pojemności 4,5 l na czystą wodę oraz 4-litrowy zbiornik na wodę brudną. Dodatkowo, zadbano też o pojemny zbiornik na kurz – ma 0,45 l. Eliminuje to konieczność ciągłego uzupełniania wody i opróżniania zbiorników na zanieczyszczenia. Co ważne, robot sam zasygnalizuje konieczność uzupełnienia lub opróżnienia któregoś z kontenerków.

Redroad G10 – ten robot stanie się częścią twojej rodziny

Robot a dywan – czy to ma sens?

Masz dywany i zastanawiasz się, czy w tej sytuacji robot mopujący ma sens? Redroad G10 po wjechaniu na dywan automatycznie unosi ściereczkę, by nie dopuścić do zamoczenia jego powierzchni. Wówczas mop automatycznie podnosi się bowiem aż o 8 mm, co czyni go urządzeniem odpowiednim nawet w domach, gdzie dywany mają nieco wyższe niż zwykle włosie. Następnie odkurzacz uruchamia tryb zamiatania ze zwiększoną mocą ssania. Robot, wyposażony w specjalny sensor, gdy tylko wykryje miękką powierzchnię dywanu, zatrzymuje dystrybuowanie wody. Wówczas odbywa się więc wyłącznie odkurzanie sprzątanej powierzchni. Dzięki temu dywan nie zamoczy się i nie zanieczyści, a sama ściereczka mopująca również nie zostanie niepotrzebnie zabrudzona.

Oprócz rozpoznawania dywanów, Redroad G10 oferuje również użytkownikowi funkcję omijania wybranych obszarów. Robota można zaprogramować tak, by mopował podłogę tylko w wybranych miejscach. Dodatkowo, w obszarach, w których np. bawią się dzieci lub odpoczywają zwierzęta, można ustawić strefę bez sprzątania. To bardzo przemyślana funkcja – odkurzacz ma przecież służyć nam, a sprzątanie nie może zmuszać nas do rezygnacji z wykonywania ulubionych czynności.

Redroad G10 to bardzo sprytne urządzenie. Wyposażono go w 8-punktowy czujnik dToF LiDAR oraz w nawigację laserową LDS i algorytm SLAM. Dzięki temu robot sprawnie mapuje pomieszczenie i może planować trasy czyszczenia. Na podłodze leży jakiś przedmiot? Robot zidentyfikuje go i ominie – wszystko dzięki zaawansowanej nawigacji i wysokiej jakości czujnikom. Co ważne, funkcja unoszenia nakładki mopującej aż o 8 mm pozwala na sprawne przekraczanie przeszkód takich, jak wysokie progi. Dodatkowo, Redroad G10 został wyposażony w 6 czujników na podczerwień, co ma zapobiegać upadkowi sprzętu ze schodów.

Redroad G10 – ten robot stanie się częścią twojej rodziny

Podłoga czystsza niż kiedykolwiek

Robot sprzątający i detergenty to nie jest dobre połączenie. Jednak nie oznacza to, że odkurzacze automatyczne skazują nas na mycie podłogi samą wodą. W Redroad G10 zastosowano technologię elektrolitycznej sterylizacji wody trzeciej generacji. Taka woda elektrolizowana jest stosowanym w różnych sektorach gospodarki środkiem sterylizującym. Doskonale więc sprawdzi się podczas sprzątania i do wyczyszczenia mopa. Sprawi, że nie trzeba będzie używać dodatkowych detergentów czy roztworów dezynfekcyjnych. Warto wiedzieć, że to bezpieczna dla środowiska metoda sterylizacji.

W robocie Redroad G10 zastosowano wiele funkcjonalnych rozwiązań. Wszystkie mają oczywiście służyć twojej wygodzie. Trzeba przyznać, że jest to urządzenie, które ma szansę sprostać nawet najwyższym wymaganiom. Odkurzacz automatyczny to nowa jakość sprzątania.

Robota sprzątającego Redroad G10 kupisz pod tym linkiem. W dniach od 17 do 25 grudnia br. jego cena będzie wynosić 1899 zł zamiast 2099 zł. Wystarczy w koszyku umieścić kod: 1WL8UD4M.