Redstone - tak ma się nazywać aktualizacja Windows 10 w 2016 roku

Microsoft jakiś czas temu zapowiedział, że Windows 10 będzie miał cykl aktualizacji znacznie szybszy niż poprzednie systemy. Dziś wyciekła informacja, że w 2016 nastąpi duża poprawka o nazwie Redstone.

Redstone to nazwa robocza, więc do planowanej premiery może się jeszcze zmienić (tak jak Kinect nosił nazwę roboczą "Natal"). Źródłem przecieku jest portal Neowin, na którym stwierdzono, że aktualizacja będzie duża i nastąpi w dwóch etapach - pierwszy zaplanowany jest na czerwiec, drugi - październik 2016 roku. Co przyniesie użytkownikom? Według doniesień wszystko to, co nie zmieści się w debiutanckim wydaniu pierwszej wersji Windows 10, więc póki co trudno o konkrety. Podobnie jak aktualny Technical Preview, tak i w tym przypadku aktualizacja trafi najpierw do testerów biorących udział w programie Windows Insider.

Redstone - tak ma się nazywać aktualizacja Windows 10 w 2016 roku

Redstone w polskiej wersji Minecraft (foto: własne)

Redstone ma wprowadzać nowe rzeczy do systemu, a zdaniem niektórych dziennikarzy będą one tak spore, że nieoficjalnie można będzie nazwać Windows 10 po tej aktualizacji Windowsem 11. Żadne to zaskoczenie, ponieważ już w październiku 2014 zapowiadano, że "dziesiątka" to ostatni system Microsoftu, który będzie otrzymywać właśnie takie aktualizacje. Sam Microsoft jak na razie nie komentuje tej informacji, a dla ciekawostki dodam, że "Redstone" to jeden z elementów w grze Minecraft, którą gigant z Redmond nabył wraz z producentem - Mojang. Przypadek?

Zobacz również:

  • Windows 10: problem z drukarką po aktualizacji? Oto, jak go naprawić [PORADA]
  • Windows 11 i aplikacje z Androida. Działa jedynie 50 programów!