Registry Mechanic 3.03 - rejestr pod kontrolą

Ukazała się nowa wersja programu Registry Mechanic, do zarządzania rejestrem systemowym. Dzięki niemu nasz system operacyjny zyska na wydajności i bezpieczeństwie.

Programy ściągane z Internetu, dodatki, wtyczki, wygaszacze ekranu i inne aplikacje powodują powolne zaśmiecanie rejestru systemowego. Po usunięciu oprogramowania zwyczajnym instalatorem, prawie na pewno pozostanie na dysku katalog, w którym była aplikacja oraz wpisy w rejestrze. To one powoli spowalniają cały system i sprawiają, że Windows zaczyna się uruchamiać dopiero po kilku minutach. Inną przyczyną bałaganu w pliku rejestru może być niewłaściwe usuwanie programów, szkodliwe działanie programów szpiegowskich, itp.

Registry Mechanic jest przykładem aplikacji, która ma za zadanie automatycznie znaleźć niepotrzebne lub niebezpieczne wpisy w rejestrze i usunąć je. Program jest bardzo intuicyjny. Przy pomocy jednego przycisku można wykonać całe skanowanie systemu (m.in. poprawność rejestru, umiejscowienie programów, skrótów, czcionek, plików pomocy oraz programów, które uruchamiają się w czasie startu systemu). Program oferuje funkcję "Deep Registry Scan", która wychwytuje nawet drobne problemy, które pozostają niezauważone w codziennej pracy.

Operacje na rejestrze systemowym nie należą do zadań kosmetycznych. Użytkownik musi wykazać się dużą wiedzą na ten temat, jeśli chce ręcznie edytować i usuwać poszczególne klucze. Również najbardziej zaawansowane narzędzia są omylne, dlatego też oferowana jest opcja wykonywania kopii zapasowej rejestru. Oprócz tego można precyzyjnie konfigurować program, aby działał jak najbardziej optymalnie. Pełna wersja kosztuje 29,95 USD.

Zapraszamy do pobrania pliku z naszego serwisu.


Zobacz również