Regulowana mysz z touchpadem

Japońska firma Elecom zaprezentowała nową bezprzewodową laserową mysz komputerową o oznaczeniu M-D13UR. Urządzenie w odróżnieniu od większości dostępnych na rynku tego typu produktów wyposażono w touchpad (zamiast rolki) oraz możliwość dopasowania wysokości do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Nowy "gryzoń", któremu nadano oznaczenie M-D13UR, dostępny jest w trzech kolorach (srebrnym - M-D13URSV, czarnym - M-D13URBK i czerwonym - M-D13URRD). Urządzenie, które komunikuje się z komputerem za pomocą odbiornika podłączanego do portu USB (waga - 3 g; częstotliwość - 2,4 GHz; gdy nie jest używany, można go schować do specjalnego gniazda), mierzy 55 x 84,9 x 29 mm i waży 54,7 g. Nowość korzysta z sensora laserowego pozwalającego na pracę w rozdzielczości 800 dpi oraz charakteryzuje się zasięgiem sięgającym 10 metrów.

Regulowana mysz z touchpadem

Nowe myszy Elecom z serii M-D13UR

Co ciekawe, myszka składa się z dwóch modułów - "roboczego" (z całą elektroniką i schowkiem na nadajnik USB) oraz "zasilającego" (przeznaczonego do przechowywania dwóch baterii). Połączone są one specjalnym przegubem umożliwiającym pracę myszki w trybie "płaskim" lub (po przekręceniu części z bateriami o 180 stopni) - z uniesionym przodem. Warto też wspomnieć, że urządzenie w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku oferuje zamiast tradycyjnej rolki touchpad.

M-D13UR powinna się pojawić na rynku japońskim na początku przyszłego miesiąca w cenie 68 USD. Niestety nie wiadomo, kiedy trafi do Europy.