Regulowana prywatność od Toshiby

Japoński koncern zaprezentował nowy typ wyświetlacza LCD, umożliwiający regulowanie... kąta widzenia. Zdaniem przedstawicieli Toshiby, takie rozwiązanie zainteresuje tych użytkowników, którzy cenią sobie w pracy prywatność - dzięki nowemu LCD będą mogli sami zdecydować, czy osoba siedząca obok będzie w stanie odczytać coś z ekranu.

Różnego rodzaju filtry, pełniące podobną rolę jak nowy wynalazek Toshiby, dostępne są już od jakiegoś czasu - innowacją jest tu fakt, iż możliwe jest płynne regulowanie kąta, pod jakim obraz będzie widoczny (możliwe jest też całkowite wyłączenie tej funkcji).

Toshiba LCD Filter

Toshiba LCD Filter

Zdaniem rzeczniczki firmy, Midori Suzuki, takie panele LCD powinny zainteresować np. osoby, które nie życzą sobie, żeby ktoś mógł oglądać obraz na wyświetlaczu ich notebooka podczas czytania korespondencji czy surfowania po Sieci. Suzuki powiedziała również, że wynalazkiem zainteresowani są producenci bankomatów, komputerów przenośnych oraz telefonów komórkowych.

Masowa produkcja takich LCD ma rozpocząć się już w przyszłym roku. Dokładna cena urządzeń nie została jeszcze określona, jednak z informacji dostarczonych przez Midori Suzuki wynika, że wyprodukowany w nowej technologii panel o przekątnej 15" będzie o ok. 140 USD droższy od zwykłego panelu LCD.


Zobacz również