Rękawica 3D z Essential Reality

Firma Essential Reality, zajmująca się projektowaniem i produkcją 'rękawicopodobnych' kontrolerów 3D do interaktywnych gier, multimediów i profesjonalnych zastosowań, ogłosiła ukończenie prac nad P5, rękawicą umożliwiającą interakcję z graficznym środowiskiem 3D.

David Devor z firmy Essential Reality ogłosił ukończenie prac nad P5, 'rękawicopodobnym' produkcie stworzonym we współpracy z kanadyjską firmą C2P, przeznaczonym do kontroli trójwymiarowej grafiki w grach komputerowych, multimedialnych prezentacjach oraz do profesjonalnych zastosowań naukowych i przemysłowych. Prace nad projektem wizualnym, systemem elektrycznym i mechanicznym urządzenia zostały pomyślnie ukończone, a rękawica ma pojawić się na rynku w okolicach Gwiazdki 2001.

Rękawica trójwymiarowa P5 pozwala m.in. chwytać przedmioty, otwierać i zamykać je oraz przeglądać strony witryn internetowych jak kartki książki. Do osiągnięcia pełnej interakcji ze środowiskiem 3D urządzenie wykorzystuje ultraczułe sensory i technologię 'trackingu', zastosowaną wcześniej w Power Glove Nintendo. P5 działa bez 'opóźnień' (lag time) i oferuje sześć poziomów 'trackingu' co czyni całe doświadczenie niezwykle intensywnym i realnym.

Urządzenie jest w pełni kompatybilne ze standardem USB, współpracuje z systemami Mac OS (włącznie z Mac OS X), Windows oraz systemami gier następnej generacji włącznie z PlayStation2 i Xbox. Cena P5 3D Glove ma wynosić około 129 USD.

www.essentialreality.com


Zobacz również