Rękawiczki do ekranów dotykowych MUJI - idealne na jesień i zimę

Zima to ciężki czas dla użytkowników smartfonów. Ekrany dotykowe wymagają kontaktu ze skórą aby reagować na polecenia. Założenie zwykłych rękawiczek sprawia, że nie możemy nawet odebrać telefonu. Z pomocą przychodzi firma MUJI, która proponuje specjalne rękawiczki do obsługi dotykowych ekranów.


Same dotykowe przyciski

Producenci odchodzą od jakichkolwiek fizycznych przycisków w najnowszych telefonach. Nowe wydanie Androida, czyli Ice Cream Sandwich pozbywa ich się w całości. W najnowszym telefonie od Samsunga, czyli Galaxy Nexus zostaną jedynie przyciski ekranowe, wzorem z tabletowego wydania HoneyComb. Smartfony i tablety to nie jedyne urządzenia, które korzystają z dotykowych ekranów, mogą to być także odtwarzacze multimedialne jak najnowszy player Samsunga Galaxy WiFi. Każde z nich ma jedną wspólną wadę: do ich obsługi potrzebny jest niczym nieokryty palec, a jedynie tylko kilka urządzeń posiada w zestawie specjalny rysik. Są to między innymi tablet HTC Flyer oraz zaprezentowany niedawno tableto-smartfon Samsung Galaxy Note.

Smartfon a rękawiczka

Na przeciw problemom z obsługą ekranów dotykowych zimą wychodzi firma MUJI. Obecne w ofercie rękawiczki zostały pokryte na końcówkach palca wskazującego i kciuka specjalną tkaniną, która pozwala na obsługę ekranów dotykowych. Nie mieliśmy okazji testować tego rozwiązania w praktyce, ale wydaje się być to dobrym pomysłem. Z pewnością lepszym, niż aplikacja na iOS służąca do sterowania telefonem za pomocą... nosa. Ciekawe, czy obsługa smartfona w tych rękawiczkach jest na tyle wygodna, aby móc napisać sms'a czy przeklikać się przez ulubione aplikacje. Możliwe, że nie będą w stanie zapewnić pełnej precyzji, zwłaszcza przy działaniach takich jak skomplikowane zaznaczanie tekstu. Z pewnością pomogą szybko odebrać połączenie, ale do tego możemy wykorzystać przecież zestaw słuchawkowy.

Dostępność

Rękawiczki dostępne są w 6ciu kolorach i kosztują 75 złotych. Zakupić je można w sklepie online, a jeśli mieszkacie w Warszawie to możecie je zobaczyć w salonie MUJI w Centrum Handlowym Arkadia. Uważacie że takie rękawiczki mają sens? Macie zamiar sprawić sobie coś takiego na zimę? A może już zakupiliście i możecie podzielić się wrażeniami?