Reklama Xboxa 360 zabroniona

Tym razem specjaliści od marketingu posunęli się za daleko. Tak przynajmniej twierdzi brytyjska organizacja Advertising Standards Agency, która wyrokuje w sprawie dopuszczania reklam na antenę telewizyjną. Jej władze właśnie zabroniły publikacji jednego ze spotów reklamowych Xboxa 360.

Reklama Xboxa 360 zabroniona

Reklama przedstawiała pościg samochodowy w centrum zatłoczonego miasta. Pomysł widocznie nie spodobał ASA, która w uzasadnieniu decyzji o zakazie publikacji reklamy napisała, że "spot zachęca do niebezpiecznej jazdy po mieście. Przedstawia uliczne wyścigi jako coś zabawnego i ekscytującego".

Na decyzję oczywiście zareagowali przedstawiciele Microsoftu oraz agencji reklamowej, która opracowała materiał. Stwierdzili, że absolutnie nie zgadzają się z ASA i że robili wszystko by przygotowany przez nich filmik nie został odebrany w ten sposób.

W drodze ustępstw zdecydowano się nawet na nie emitowanie reklamy przed godziną 21 i umieszczenie w niej oddzielnej informacji ostrzegającej przed tego typu wyczynami w rzeczywistości. Jak widać, to nie wystarczyło.