Reklama po amerykańsku

Według raportu Interactive Advertising Bureau, wartość rynku reklamy internetowej w USA wzrosła w czwartym kwartale ubiegłego roku o 9%.

Zgodnie z raportem przygotowanym przez firmę Interactive Advertising Bureau, wartość amerykańskiego rynku reklamy internetowej wzrosła w ciągu ostatniego kwartału ubiegłego roku o 9%. Wpływy z reklamy online wyniosły w czwartym kwartale 2000 roku ponad 2,2 mld USD. Trzy miesiące wcześniej kwota ta kształtowała się na poziomie 1,986 mld USD. W ostatnich trzech miesiącach roku 1999 dochody z reklamy internetowej osiągnęły poziom 1,7 mld USD. Aż 32% wszystkich reklamodawców online w USA to firmy informatyczne.

Czwarty kwartał jest z reguły najlepszym okresem do umieszczania reklam w Internecie. Wielu użytkowników sieci dokonuje wtedy zakupów świątecznych. Tym razem jednak wzrost ten był mniejszy niż wcześniej zakładano. Jest to wynikiem zmniejszania przez reklamodawców budżetów przeznaczonych na reklamę w sieci. W związku z tym wartość akcji niektórych firm internetowych spadła w ubiegłym roku nawet o 90%.

Zobacz również:

  • Emily w Paryżu sezon 3 – kiedy premiera na platformie Netflix? Zwiastun, fabuła i obsada serialu

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: