Reklamy w telewizji są za głośne - wszyscy łamią prawo, ale czy ktoś zostanie ukarany?

KRRiT sprawdziła polskie kanały TV pod kątem głośności. Okazało się to, co już my telewidzowie wiemy od dawna. Reklamy są znacznie głośniejsze niż audycje ( i to dwa razy głośniejsze). A to niezgodne z prawem.


Reklamy w telewizji są za głośne - wszyscy łamią prawo, ale czy ktoś zostanie ukarany?

KRRiT

Nie miało znaczenia czy to telewizja publiczna czy prywatna. Wszyscy równo "katowali" widzów hałaśliwymi reklamami, łamiąc przy tym prawo.

Które stacje emitują za głośne reklamy?

Uniwersytet Muzyczny w Warszawie na zlecenie KRRiT wykonała monitoring głośności reklam w czerwcu i lipcu. W tym czasie zbyt głośne reklamy były na: Polsat, Polsat 2, Polsat Sport Extra, Polsat Sport, Polsat Play, Polsat Film, TV 4, religia.tv, TVN Turbo, TVP Sport, TVP Seriale, TVP Historia, TVP2, DOMO TV, TV Puls, Orange Sport, Ale Kino , TV Biznes, MiniMini, iTV, 4fun.tv, CSB TV, Kino Polska. Ładna lista.

Reklamy w TV dwa razy głośniej niż powinny

Głośność reklam wynosiła w powyżej wymienionych stacjach 3dB, a to oznacza przekroczenie normy dwa razy.

Reklamy w telewizji - jest wina, będzie kara?

Czy coś można z tym zrobić, żebyśmy nie musieli podskakiwać z fotela za każdym razem, gdy podczas filmu włączają się reklamy? Owszem. Szef KRRiT, Juliusz Braun (który był niedawno obecny podczas podpisania umowy dotyczącej Naziemnej Telewizji Cyfrowej, może nałożyć karę nawet ok. 5 milionów zł. Pytanie tylko, czy to zrobi? I jeżeli tak, to czy to w ogóle poskutkuje?

Jak widać, w polskiej telewizji nie tylko abonament RTV to czarna polska dziura...

Źródło: Wirtualne Media