Rekord pobity: 60 godzin na jednym "ładowaniu"

Toshiba zaprezentowała dziś odtwarzacze MP3, które czerpią energię nie z klasycznych baterii, lecz z ogniw napędzanych ciekłym paliwem. Zgodnie z zapewnieniami producenta, wystarczy zaledwie dziesięć mililitrów (10 ml), aby urządzenie było w stanie pracować przez 60 godzin.

Zasilanie Fuel Cell (Toshiba)

Zasilanie Fuel Cell (Toshiba)

Wygląda na to, że dobiegają końca czasy, gdy producenci prześcigali się w miniaturyzacji przenośnych odtwarzaczy audio. Teraz coraz ważniejsza staje się inna kwestia - długość pracy urządzenia na baterii.

Ledwie wczoraj JVC zaprezentował (patrz artykuł "30 godzin na baterii?") sprzęt, który na jednym ładowaniu jest w stanie funkcjonować nieprzerwanie nawet przez 30 godzin, a już dziś Toshiba pokazała światu odtwarzacze MP3 zasilane bateriami Fuel Cells, które powinny działać nawet dwa razy dłużej na jednym "ładowaniu".

Wystarczy 3,5 mililitra paliwa (stężonego alkoholu metylowego), by zasilać odtwarzacz (model wyposażony w pamięć flash) przez 35 godzin. 10 ml to już 60 godzin nieprzerwanej pracy modelu z dyskiem twardym!

Nowe odtwarzacze Toshiby mają się pojawić na rynku w 2007 roku.


Zobacz również