Rekordowa sprzedaż Maków, iPhone zmierza do Europy

W okresie kwiecień-czerwiec 2007 r. (czyli w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego) koncern Apple odnotował znaczny wzrost sprzedaży komputerów Mac w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

We wspomnianym okresie nabywców znalazło 1,76 mln. komputerów z logo jabłka, czyli 33 % więcej, niż przed rokiem. 64 % tej liczby stanowiły komputery przenośne: MacBooki i MacBooki Pro. Niesłabnącą popularnością cieszą się odtwarzacze iPod, których sprzedano 9,8 mln. (o 21 % więcej niż w tym samym okresie w 2006 r.).

Steve Jobs i spółka zarobili zaś łącznie 818 mln. USD.

Apple spodziewa się, że do końca września br., czyli w 3 miesiące po premierze, zostanie sprzedany pierwszy milion iPhone'ów. Tim Cook, dyrektor operacyjny Apple'a wyraża przekonanie, że do końca kalendarzowego roku 2008 sprzedaż tych urządzeń przekroczy 10 mln. sztuk. Dla porównania, milionowy iPod znalazł nabywcę po 21 miesiącach.

W ostatnim kwartale 2007 r. iPhone trafi do Europy, a na początku 2008 r. - do Azji. Wcześniej Apple poinformuje, kto będzie międzynarodowym partnerem koncernu w dystrybucji tego urządzenia.