Rekordowa sprzedaż Sims 2

Wydawca Sims 2 - Electronic Arts ogłosił, że w ciągu pierwszych dziesięciu dni sprzedano ponad milion kopii gry. Tym samym stała się ona najlepiej sprzedawanym tytułem w historii firmy.

Rekord osiągnięty przez drugie wydanie Simsów nie powinien dziwić, gdyż gra jest następczynią najpopularniejszej symulacji przeznaczonej na komputery PC. Producenci licząc na powtórzenie sukcesu nie przeliczyli się. Gra wprowadzona 14 września stała się najszybciej sprzedającym się produktem w 22 letniej historii Electronics Arts.

W The Sims zadaniem gracza jest stworzenie jednego lub kilku (maks. 8) wirtualnych ludzi zwanych simami, i kierowanie ich życiem. W drugiej odsłonie gry poprawiono wykorzystywany silnik graficzny, co pozwoliło programistom na stworzenie bardziej realistycznej mimiki, oraz zwiększenie naturalności ruchów postaci (Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć w tekście "The Sims 2 - szczegóły rozgrywki i nie tylko...").

Przedstawiciele wydawcy przyznają, że seria gier Sims zmieniła ich sposób myślenia o własnej branży. Podobnie jak poprzednik Sims 2 będzie promowany poprzez liczne dodatki. Aktualnie trwają prace nad pierwszym suplementem przeznaczonym do nowej wersji gry - "The Urbz: Sims in the City".