Rekordowa sprzedaż iPada 2

IPad 2 sprzedaje się w rekordowym tempie. Szacuje się, że przez pierwszy weekend nowy tablet Apple znalazł nawet 1 milion nabywców. To ponad 3 razy więcej niż w przypadku iPada "jedynki".

Najnowszy tablet Apple'a - iPad 2 miał swoją amerykańską premierę w piątek. Przed sklepami ustawiły się gigantyczne kolejki. Po nowego tableta trzeba było odstać nawet kilka godzin.

Według firmy badawczej - Piper Jaffray iPad 2 znalazł w miniony weekend 500 tys. nabywców. Firma Steve'a Jobsa nieoficjalnie mówi nawet o 1 milionie sprzedanych tabletów. Dla porównania, rok temu iPad znalazł 300 tys. nabywców.

Zobacz również:

  • Apple pracuje nad naprawą Safari. Do czasu wydania aktualizacji dla własnego dobra zmień przeglądarkę!
  • iPhone SE 3/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [20.01.2022]

Jak podaje Piper Jaffray po weekendzie trudno znaleźć sklep w którym iPad 2 leżałby na półce. We wszystkich sklepach sprawdzonych przez firmę, nowy tablet Apple'a został wyprzedany.

Nie jest jasne ile sklepów odwiedzili eksperci z Piper Jaffray. W internetowym sklepie Apple'a czas oczekiwania na iPada 2 wynosi od trzech do czterech tygodni. Jeszcze w piątek prognozowany okres oczekiwania na iPada 2 wynosił tydzień.

Ankieterzy firmy Piper Jaffray przepytała też 236 osób stojących w kolejkach po tableta. Jak się okazało, aż 70 proc. z nich nie było posiadaczami iPada co pokazuje, że liczba użytkowników tabletów Apple'a znacząco wzrośnie.

Co ciekawe aż 77 proc. ankietowanych to posiadacze iPhone'a.

Do dzisiaj Apple sprzedał na całym świecie 14,7 milionów pierwszego iPada. W Polsce iPad 2 ma się ukazać 25 marca. Cena najtańszej wersji to 2499 zł.