Rekordy Live 8

Charytatywny koncert Live 8, w którym największe gwiazdy muzyki zagrały jednocześnie w różnych miastach świata na rzecz pomocy potrzebującym w Afryce, był ze wszech miar wydarzeniem rekordowym. I nie chodzi tu tylko o skalę przedsięwzięcia, ani o ilość zebranych środków pieniężnych.

W sobotę - w dniu, w którym odbył się Live 8 - ponad 26,4 mln osób z całego świata wysłało wiadomości SMS jako dowód poparcia dla kampanii na rzecz umorzenia długów najbiedniejszych państw. Ralph Simon, koordynator akcji SMS-ów w Filadelfii, określił to jako największe tego typu wydarzenie polityczno-medialne na świecie.

26,4 mln wiadomości SMS to nowy rekord świata. Dotychczas najwięcej SMS-ów z okazji określonego wydarzenia, wysłanych jednego dnia, zostało przesłanych w trakcie emisji odcinka programu "American Idol" - wówczas "jedynie" 5,8 mln osób chwyciło za telefony komórkowe.

Rekord padł także w liczbie bezpośrednich transmisji internetowych z koncertów. Portal AOL, za którego pośrednictwem można było je obejrzeć, poinformował, że w sobotę na jego strony zalogowało się ponad 5 mln internautów tylko po to, aby uzyskać dostęp do transmisji "na żywo" z tego wydarzenia. W szczytowym momencie, przekaz odbierało 175 tys. osób jednocześnie.

Natomiast przedstawiciele firmy Technorati, zajmującej się badaniami blogów, twierdzą, że odnotowali ponad 30 tys. nowych wpisów w blogach na calym świecie, poświęconych koncertom Live 8.

Więcej informacji: Live 8.


Zobacz również