Rekordy w podkręcaniu Core i7 i Phenoma II X4

Fani overclockingu prześcigają się w kolejnych próbach uzyskania jak najwyższych częstotliwości taktowania najnowszych procesorów Intela i AMD. O ile jednak Core i7 podkręca się bardzo dobrze, to Phenom II po prostu fenomenalnie.

Rekord w podkręcaniu procesora Intel Core i7 należy aktualnie do Francois Piednoela i wynosi 4,61 GHz - skorzystał on z mnożnika x32 i napięcia 1,44 V. Zaznaczyć należy, że o odprowadzanie generowanego ciepła dbało zwykłe chłodzenie wodne, więc fani ekstremalnego OC będą tu mieli jeszcze sporo do powiedzenia. Taki wynik udało się osiągnąć przy wykorzystaniu bardzo drogiego modelu Core i7 z odblokowanym mnożnikiem.

Rekordy w podkręcaniu Core i7 i Phenoma II X4

Rekord taktowania procesora AMD Phenom II X4 padł podczas zakończonych niedawno targów CES. Drużynie Team Finland udało się przetaktować procesor do niesamowitej wartości 6,3 GHz i wykonać test za pomocą 3D Mark 05 (45474 punkty). Aby osiągnąć taką wartość procesor Phenom II X4 940 pracował na magistrali 280 MHz, mnożniku 22,5 i napięciu 1,84V. Warto też dodać, że overclockerzy skorzystali z płyty DFI LANParty Dark 790FXB-M2RS i chłodzenia przy pomocy ciekłego helu.

Ranking produktów PC World - procesory AMD i Intel