Rekrutacja hakerów

Podczas dorocznej konwencji hakerów DefCon przedstawiciele Pentagonu zaprosili hakerów do współpracy w walce z cyberterroryzmem.

W czasie panelu otwierającego odbywający się co roku zjazd hakerów - DefCon rządowi specjaliści zajmujący się problemami bezpieczeństwa sieciowego prosili komputerowych włamywaczy o pomoc w walce z cyberterroryzmem.

Każdego roku przeprowadza się około 21 400 prób nieautoryzowanego dostępu i ataków na rządowe komputery. Ekspert z amerykańskiego Departamentu Obrony Arthur Money przestrzegał hakerów, że każdy taki wypadek jest traktowany tak, jakby sprawcą był agent obcego wywiadu bądź członek organizacji zagrażającej bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Money podkreślał że cyberterroryzm może dotknąć każdego obywatela - jako przykład podał włamanie do banku krwi używanej do transfuzji i zamianę informacji, co mogło zagrozić życiu wielu ludzi.

Money zaproponował hakerom, żeby przyłączyli się do rządowych zespołów walczących z cyberterroryzmem. Nie wiadomo, czy ta propozycja spotka się z dużym odzewem - zwłaszcza że komputerowym włamywaczom nie podobają się ostatnie działania rządu, m.in. restrykcje dotyczące używania oprogramowania szyfrującego czy doniesienia na temat "przeglądania" poczty elektronicznej użytkowników przez program Carnivore.


Zobacz również