Relacja z kataklizmu w Japonii na YouTube

Kanał CitizenTube popularnego serwisu wideo gromadzi linki do materiałów nakręconych przez osoby uczestniczące w kataklizmie i obserwujące jego skutki. Dzięki dziennikarstwu obywatelskiemu i serwisom internetowym cały świat mógł zapoznać się z rozmiarami tragedii.


Przejrzeliśmy kanał YouTube i wybraliśmy kilka filmów, które uchwyciły jak wstrząsającym doświadczeniem było trzęsienie ziemi, które miało miejsce w zeszłym tygodniu. Japońskie trzęsienie ziemi, któremu towarzyszyło potężne tsunami, było jednym z najsilniejszych w ostatnim stuleciu.

Mimo dobrego przygotowania władz i mieszkańców Japonii, siła kataklizmu nie była możliwa do opanowania. Zginęło wiele osób, a ogromne straty poniosła również gospodarka. O rozmiarach kataklizmu niech świadczą poniższe filmy znalezione w serwisie YouTube.

Zobacz również:

  • X-Ray prześwietli gruzy po trzęsieniach ziemi!
  • Naukowcy wykryli "tsunami" fal grawitacyjnych

Trzęsienie ziemi uchwycone na żywo

Zniszczenia wywołane przez Tsunami w reportażu Russia Today

Reportaż BBC pokazujący zniszczenia wywołane tsunami

Japoński reportaż pokazujący tsunami porywające samochody

Pożar i potężna eksplozja w hucie Chiba

Również sieć dróg został poważnie uszkodzona przez kataklizm

Serwisy wideo, a zwłaszcza YouTube, coraz częściej stają się najobszerniejszym źródłem informacji o sytuacji na świecie. Relacje tam prezentowane mogą śmiało i zupełnie dosłownie być nazywane relacjami z pierwszej ręki. Mieszkańcom Japonii życzymy spokoju i wytrwałości we wracaniu do normalnego życia.