Remake gry Choplifter ukaże się tej jesieni

Popularny w latach osiemdziesiątych cykl Choplifter wraca do łask. Za najnowszą produkcję o nazwie Choplifter HD odpowiada studio inXile Entertainment.

Choplifter HD ma się ukazać jesienią. Gra dostępna będzie na Playstation 3 oraz PC. Jest to reboot marki, doskonale znanej w latach osiemdziesiątych.

Pierwsza wersja Choplifter ukazała się w 1982 roku na komputerze Apple II. Gra szybko doczekała się konwersji na inne platformy oraz kilku kontynuacji.

Zobacz również:

  • Wasteland 3 - pierwsze wrażenia. Najlepszy RPG roku? [Recenzja w toku]

Wznowienie Choplifter HD ukaże się tylko w wersji elektronicznej. W grze cielimy się w członka elitarnej jednostki C.H.O.P.R (Coordinated Helicopter Operations, Preservation and Rescue) a naszym zadaniem będzie pilotowanie śmigłowca podczas akcji ratunkowych.

InXile Entertainment zapowiada ponad 20 rozbudowanych misji o różnym stopniu trudności i dużej różnorodności. Gra ma odwzorowywać pierwszą wersję Chopliftera. Z tego powodu helikopter będzie mógł latać jedynie w dwóch wymiarach.

Pierwsze pogłoski dotyczące powrotu do marki przez programistów InXile pojawiły się w czerwcu 2009 roku. Deweloper wydał już pierwszy zwiastun Choplifter HD, który prezentujemy poniżej.