RemoteCall: zdalny dostęp do Androida

Firma Rsupport przygotowała nową wersję aplikacji RemoteCall. Najważniejsza zmiana to wsparcie dla systemów Google Android i Windows Mobile. Działy IT mogą odtąd zdalnie pomagać pracownikom w doborze aplikacji i optymalizacji systemów urządzeń mobilnych.

Dzięki RemoteCall, pracownicy IT dostają możliwość zdalnego zarządzania urządzeniem mobilnym wyposażonym w system Android z komputerów PC.

Rsupport przygotowało aplikację z myślą o bezpieczeństwie urządzeń z systemami Android oraz Windows Mobile. Działy IT mogą teraz sprawdzić każdą aplikację, zanim pozwolą użytkownikowi na jej instalację w telefonie. RemoteCall umożliwia też zdalny przegląd i odinstalowanie niechcianych programów, np. z telefonu użytkownika. RemoteCall pozwala pracownikowi działu IT na szybką rozmowę tekstową z użytkownikiem Androida, a także podgląd ekranu urządzenia. Ta ostatnia opcja może zostać zablokowana z telefonu, np. w trakcie pisania prywatnych wiadomości.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [30.03.2023]
  • Czego można oczekiwać od smartfona za mniej niż 1500 zł? Testuję 3 najważniejsze funkcje w Motoroli G73 5G

Przypomnijmy, że w marcu Google usunęło z Android Market około 50 złośliwych aplikacji, które mogły być zagrożeniem dla bezpieczeństwa urządzeń, a także danych użytkowników systemu Android. RemoteCall może być odpowiedzią na problemy z bezpieczeństwem tego systemu w firmach.

Więcej informacji na temat RemoteCall można znaleźć na stronie producenta. Program pozwala również na zdalną kontrolę nad komputerami.

Polecamy: 8 aplikacji poprawiających bezpieczeństwo platformy Android