Renesans Ultimy

Nareszcie ukazał się add-on do multiplayerowej Ultimy Online.

Dynamiczny rozwój gier przeznaczonych wyłącznie do zabawy w trybie wieloosobowym (massively multiplayer games) przynosi wprowadzanie na rynek nie tylko rozgrywek typu strzelaniny FPP, ale też tytuły RPG.

Ultima Online, wspólne dzieło Electronic Arts i Origin Systems, to multiplayerowa wersja popularnego cyklu Ultima. Autorzy przekazali użytkownikowi przeogromną krainę zwaną Britania, funkcjonującą na zasadach zbliżonych do rzeczywistości. Jednocześnie w rozgrywce uczestniczą tysiące ludzi, z których każdy wiedzie w tym wirtualnym świecie własny żywot.

Jednak całość gry nie jest pozbawiona wad. Twórcy postanowili dokonać wielu niezbędnych modyfikacji i w tym celu wydali add-on o nazwie Ultima Online: Renaissance. Dodatek, oprócz usprawniania gry, rozszerza mapę o kilkadziesiąt zupełnie nowych lokacji oraz zwiększa liczbę i różnorodność budynków. Oferuje także specjalny system pomocy dla nowicjuszy. Nowa wersja Ultimy jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, w cenie 19,95 USD plus miesięczna opłata 9,95 USD za korzystanie z gry.


Zobacz również