Resident Evil 2 w kinach

Dziś na ekrany polskich kin wszedł nowy film, oparty na popularnej serii gier akcji zrealizowanych w konwencji horroru, pt. 'Resident Evil'.

W pierwszej części główna bohaterka gry - Alice, wraz z oddziałem komandosów, wyruszyła w głąb olbrzymiego, podziemnego laboratorium korporacji Umbrella. W laboratorium bohaterowie stoczyli krwawą walkę z naukowcami, którzy pod wpływem tajemniczego wirusa, zostali zmutowani w krwiożercze bestie. W finale "Resident Evil" Alice obudziła się na stole operacyjnym w opuszczonym ośrodku badawczym.

W 'Resident Evil 2: Apokalipsa', Alice powraca, aby wspomóc grupę ludzi walczącą o przetrwanie w opanowanym przez żywe trupy mieście Raccoon City i odkryć drogę ucieczki z miasta. Ich jedyną nadzieją jest doktor Charles Ashford (Jared Harris), naukowiec pracujący niegdyś dla korporacji Umbrella. Doktor zgadza się pomóc grupie ocalałych - ale pod warunkiem, że wcześniej odnajdą jego córkę. Angie Ashford (Sophie Vavasseur) ukrywa się w jednym z licznych zakamarków Raccoon City. Przedzierając się przez hordy żywych trupów i zabójczych Lickerów (potworów, których śmiercionośne jęzory mają prawie dwa metry długości), bohaterowie wyruszają n poszukiwanie córki doktora...

Obsada:

Alice - Milla Jovovich

Jill Valentine - Sienna Guillory

Carlos Olivera - Oded Fehr

Major Cain - Thomas Kretschmann

Angie Ashford - Sophie Vavasseur

Sierż. Peyton Wells - Pasquale Aleardi

Dr Ashford - Jared Harris

L.J. - Mike Epps

Nemesis - Matthew G. Taylor


Zobacz również