Resident Evil 3: Nemesis

Jedna z najlepszych gier na rynku - Resident Evil - powraca na nasze ekrany! Gra przeniesiona z konsoli PlayStation na PeCeta zrobiła na całym świecie zawrotną karierę. Tysiące fanów oczekiwały z niecierpliwością na kolejna jej część i oto jest... Panie i Panowie przed wami Resident Evil 3.

Życie w Raccoon City powoli wraca do normy. Ludzie zdążyli już zapomnieć o wydarzeniach jakie miały miejsce w górach Arclay. Zniszczenie tajnego laboratorium w którym naukowcy pracowali nad bronią biologiczną należy już do przeszłości. Półtora roku później z niewyjaśnionych przyczyn zaczynają ginąć niewinni ludzie. Epidemia wirusa T sieje spustoszenie wśród ludności. W mieście zapanowała panika... Tak właśnie przedstawia się historia Resident Evil 3: Nemesis.

W porównaniu z dwiema poprzednimi częściami zmieniono stosunkowo niewiele. Producent - Shinji Mikami - skupił się przede wszystkim na poprawieniu realizmu gry. Wszystkie postaci zachowują się teraz o wiele bardziej naturalnie. Ich ruchy zgodne są z rzeczywistością, dzięki czemu nasi wrogowie są jeszcze bardziej odrażający. Ponadto zwiększono liczbę zoombie, które mogą jednocześnie przebywać na ekranie, dzięki czemu raz na jakiś czas będziesz szczęśliwym uczestnikiem istnej siekanki. Zapach krwi, widok ludzkiego mięsa, kawałki ciała latające nad Twoją głową. Wrażenie jest niesamowite. Patrząc na to momentami miałem ochotę zwymiotować. Najwyraźniej wycinanie w pień wszystkiego co się tylko rusza przewyższa moje siły witalne. Dodatkowo nasza postać zyskała cenną umiejętność - obrót o 180 stopni! Niezwykle przydatne w momencie kiedy wróg zachodzi nas od tyłu. Szybki obrót kilka strzałów, kopniak dla pewności i jego czaszka ląduje na pobliskiej ścianie.

Na uwagę zasługują filmy, które pozwalają nam się jeszcze bardziej wczuć w realia gry, jak również muzyka podnosząca poziom adrenaliny. Odgłosy wydawane przez zoombie są naprawdę przerażające. Wszystko jest nadzwyczaj realne, dzięki czemu głupi wystrzał z pistoletu potrafi nieźle człowieka wystraszyć.

Jedyną rzeczą co do której można się przyczepić jest poziom trudności. Przyznam szczerze, że chwilami miałem niemałe problemy z rozwaleniem wroga. Głównie za sprawą szybkości z jaką poruszają się potwory. Najzwyczajniej w świecie nie mogłem ich dogonić!!!

Pomimo kilku niedociągnięć, Resident Evil 3 jest jedną z lepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Doskonała grafika, trzymająca w napięciu muzyka, niesamowity klimat wszystko to niewątpliwie wpływa na poziom rozgrywki. Polecam każdemu!