Resident Evil 3 Remake może zadebiutować już w przyszłym roku

Capcom nie zamierza poprzestać na odświeżeniu jedynie dwóch pierwszych części serii Resident Evil. Według najnowszych informacji japoński producent już pracuje nad Resident Evil 3 Remake.

Remake Resident Evil 2 wydany na początku tego roku, okazał się dla Capcomu ogromnym sukcesem. Odświeżona wersja ponad 20-letniej produkcji sprzedała się już w 5 milionach egzemplarzy. Co więcej, sukces ten jest zbudowany nie tylko na nostalgii do tytuły, ale przede wszystkim do jakości, bowiem Capcom w zasadzie stworzył grę od podstaw.

Nic zatem dziwnego, że już od miesięcy plotkuje się o remake'u kolejnej odsłony serii - Resident Evil 3: Nemezis. Dziennikarze serwisu videogameschronicle.com twierdzą, że według informacji pozyskanych z zaufanych źródeł, dowiedzieli się, iż Capcom intensywnie pracuje nad Resident Evil 3 Remake. Co więcej, produkcja ta miałaby zadebiutować już w przyszłym roku. Idealną datą wydaje się wrzesień 2020, wówczas Resident Evil 3 będzie obchodzić swoją 21 rocznicę (grę pierwotnie wydano 22 września 1999 roku).

Warto też przypomnieć, że sam producent gry Resident Evil 2 Remake - Yoshiaki Hirabayashi, ujawnił wcześniej, że Capcom jest otwarty na kolejne remaki, jeśli tylko będzie chcieć tego społeczność. Pięć milionów sprzedanych egzemplarzy RE2 Remake dobitnie pokazuje jaka jest wola graczy.

źródło: videogameschronicle.com

Aktualne ceny w sklepach