Resident Evil 3 Remake postawi na akcję, produkcja gry dobiega końca

Twórcy Resident Evil 3 Remake regularnie dzielą się z nami nowymi informacji na temat gry. Właśnie dowiedzieliśmy się, że możemy spodziewać się licznych zmian w gameplay'u i nie tylko.

Główni twórcy Resident Evil 3 Remake, panowie - Masao Kawada i Peter J.Fabiano, w jednym z ostatnich wywiadów zdradzili kilka ciekawych informacji na temat gry.

Dowiedzieliśmy się, że nieco zmodyfikowany wygląd głównej bohaterki - Jill Valentine, ma lepiej odzwierciedlać charaktery gry - bardziej zorientowany na akcję. Potwierdzono, że fani oryginału będą mogli skorzystać z "klasycznych" skórek postaci, które zostaną udostępnione w ramach DLC.

Resident Evil 3 Remake doczeka się większej liczby zmian w stosunku do pierwowzoru niż miało to miejsce w przypadku Resident Evil 2 Remake. Capcom chce, aby nowa wersja trójki była jeszcze ciekawsza i bardziej rozbudowana. Możemy się zatem spodziewać zmian w historii (najpewniej w formie nowych "ścieżek") oraz przemodelowania nie tylko wyglądu, ale i zachowań niektórych przeciwników i postaci niezależnych.

Na koniec dowiedzieliśmy się, że prace nad Resident Evil 3 Remake trwają już od długiego czasu i obecnie są praktycznie zakończone. Zespół odpowiedzialny za grę skupia się obecnie na ostatnich szlifach i poprawkach. Masao Kawada i Peter J.Fabiano stanowczo podkreślili, że premiera gry nie zaliczy żadnych opóźnień.

Dla przypomnienia, Resident Evil 3 Remake zadebiutuje 3 kwietnia 2020 roku na PC-tach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

źródło: gamingbolt.com