Resident Evil 4 Remake - czy gra będzie po polsku?

Premiera Resident Evil 4 Remake już wkrótce. Wiele osób zastanawia się, jak wygląda sytuacja ze spolszczeniem. Czy dostaniemy grę po polsku?

Resident Evil 4 (fot. Capcom)

Premiera Resident Evil 4 Remake zaplanowana jest na 24 marca. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Jest to odświeżona wersja kultowej gry z 2005 roku. W tamtym czasie o sukcesie gry zadecydowała świetna historia, oprawa graficzna (jak na tamten czas) oraz mechanika rozgrywki. Młodsi gracze mogą w tym momencie nie do końca zrozumieć fenomen gry. Od premiery oryginału minęło już w końcu 18 lat, a jak doskonale wiemy, wiele się w tym czasie na rynku gier zmieniło.

Dobrze, że Capcom zdecydował się na stworzenie remake'u. Będzie to doskonała szansa na to, aby nowo pokolenie graczy poznało jedną z najlepszych gier w historii. Podobną sytuację mieliśmy w ostatnim czasie choćby z doskonale przyjętym Dead Space, którego oryginalna wersja zadebiutowała w 2008 roku.

Zobacz również:

Wiele osób, przed zakupem Resident Evil 4 zastanawia się, czy gra będzie dostępna w języku polskim. Tutaj niestety nie mamy dobrych wiadomości. W najnowszym wydaniu nie uświadczymy nawet napisów. Całość jednak będzie dostępna w języku angielskim. Mowa tu zarówno o dialogach, jak i napisach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: