Resident Evil 5 nie tylko na Xboxa?

Kolejna odsłona słynnego Resident Evil jest jeszcze daleka od premiery, jednak mówi się o niej bardzo dużo. Niedawno tytuł ten oskarżany był o rasizm, teraz powstało spore zamieszanie związane z platformami na jakie ukaże się dzieło.

Bez wątpienia Resident Evil 5 będzie tym tytułem na który wielu fanów czeka z ogromnym utęsknieniem. Już teraz jednak w Internecie pojawia się wiele plotek dotyczących tej, jeszcze nie ukończonej, produkcji.

Ostatnią z nich jest pogłoska jakoby piąta część gry miała się ukazać jedynie na Xboxa 360. PlayStationLifeStyle.net podało, że Microsoft złożył producentowi dzieła bardzo atrakcyjną ofertę i Resident Evil wyjdzie jedynie na konsolę tej firmy. Christian Svensson z Capcom wszystkiemu jednak zaprzecza.

Według niego Resident Evil 5 od początku miało być wydane na wiele platform i producent dzieła nie zamierza od tego odchodzić. Co więcej, fani dostali obietnicę że na targach E3 zostanie zapowiedziana inna bardzo ważna informacja. Nie zamierzał jednak zdradzać żadnych szczegółów.