Resident Evil 5 także na PC?

Z informacji, które dotychczas opublikował Capcom wynika, że najnowsza część Resident Evil ukaże się na PS3 i X360. Całkiem możliwe jednak, że także gracze PC będą mogli w nią zagrać.

Plotka na ten temat powstała przez wypowiedź jednego z twórców Resident Evil 5. Na tegorocznej imprezie Capcom's Captivate 08, firma zaprezentowała najnowszą część serii. Mimo, że gra jest oficjalnie zapowiedziana zarówno na Xboxa 360 jak i PlayStation 3, pokazana została tylko wersja na pierwszą konsolę.

Resident Evil 5 także na PC?

Eurogamer postanowił zapytać producenta gry, Juna Takeuchiego, dlaczego to właśnie X360 służył za konsolę do prezentacji. Odpowiedź stworzyła pole dla naprawdę uzasadnionych plotek. Takeuchi powiedział bowiem, że użyto konsoli Xbox 360 bowiem łatwiej podłączyć do niej build PC gry.

W skrócie, producent przyznał że Resident Evil 5 tworzony jest na blaszaku! Niestety pomimo tego Capcom ciągle twierdzi, że gra ukaże się tylko na konsole. Można mieć jednak nadzieje, że producent zmieni zdanie i także gracze PC będą mogli zagrać RE5. Wiadomo już przynajmniej, że zależy to tylko od dobrej woli Capcomu.