Resident Evil 6 - zwiastun i gameplay prosto z E3 2012

Capcom podczas biby w Los Angeles zademonstrował mały pokaz fajerwerków za pośrednictwem pięciominutowego fragmentu z gry Resident Evil 6. Fakt, że jest czym nacieszyć oko, aczkolwiek domyślam się, że zagorzali fani woleliby jednak nieco mniej akcji a więcej horroru.

Leon

Fabuła Resident Evil 6 została rozdzielona na trzy osobne rozdziały, w których głównymi bohaterami są kolejno Leon S. Kennedy, Chris Redfield oraz Jake (najemnik, syn Alberta Weskera). Zabawę z niniejszymi postaciami będziemy mogli rozpocząć w dowolnej kolejności z osobą towarzyszącą w trybie co-op. Twórcy przewidują również zabawę dla czterech osób, ale tylko w wybranych momentach kampanii, kiedy to ścieżki poszczególnych protagonistów skrzyżują się. Poniżej możecie zobaczyć w akcji jednego z nich.

Resident Evil 6 trafi na półki sklepowe 6 października 2012 r. Ponadto, posiadacze Dragon’s Dogma na konsolę Xbox 360 otrzymają możliwość wymiany w usłudze Xbox LIVE Marketplace znajdującego się w pudełku kodu na wersję demonstracyjną gry Resident Evil 6 na 60 dni przed premierą.