Resident Evil: Operation Raccoon City w polskiej wersji językowej

Cenega Poland jako oficjalny partner firmy Capcom ogłosił, że Resident Evil: Operation Raccoon City trafi na półki polskich sklepów w rodzimym języku na wszystkich platformach. Jest to pierwsza odsłona tej serii, która zostanie zlokalizowana na konsolach.

Spin-off zagości u nas w podwójnej wersji językowej: angielskiej i polskiej kinowej (gracze będą mogli wybrać pomiędzy polskimi napisami a oryginałem). Do tej pory z takiej możliwości mogły korzystać osoby mające do czynienia z serią jedynie na PC (vide RE 4 i RE 5), aczkolwiek w tym przypadku dystrybutor pomyślał także o właścicielach PS3 i X360. Mam nadzieję, że od tej chwili społeczność konsolowa będzie już nieodłączną częścią polskiej lokalizacji wszystkich przyszłych "Residentów".

Resident Evil: Operation Raccoon City jest drużynową strzelaniną z perspektywy trzeciej osoby, dzięki której gracze mogą poznać alternatywną wersję wydarzeń ukazanych w drugiej i trzeciej części Resident Evil. Jak już się rzekło - gra pojawi się w przyszłym roku na platformach PlayStation 3, Xboksie 360 i PC.