Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery

Pierwszy sezon Resident Evil: Remedium zadebiutował na platformie Netflix, a my zastanawiamy się, kiedy światło dzienne ujrzy drugi sezon serialu. Sprawdzamy, co już wiadomo o planach twórców serii i zbieramy wszystkie informacje o Resident Evil: Remedium 2.


Resident Evil: Remedium – sezon 2

Pierwszy sezon Resident Evil od Netflixa okazał się wypakowanym gore survivalem połączonym z teenage'owym dramatem. Dowiedzieliśmy się już, że Jade i Billie to bliźniaczki poczęte dzięki surogatce. Ich ojciec podawał im w dzieciństwie tajemniczy preparat, który może mieć jakiś związek z Umbrella Corporation. Wydarzenia rozgrywające się w w roku 2022 mocno koncentrują się na życiu obu dziewczynek. Z kolei druga linia czasowa przenosi nas w czasie do roku 2036 i ukazuje zrujnowany Londyn oraz Paryż. Dorosła Jade prowadzi terenowe prace badawcze nad wirusem. Podczas podróży przez Europę ścigają ją zombie, mutanty oraz agenci Umbrella Corporation.

Na razie Resident Evil: Remedium zbiera mieszane recenzje. Z pewnością nie jest to arcydzieło, ale krytycy chwalą próbę nowatorskiego ujęcia tematu i kampowe gore wsparte niezłymi efektami specjalnymi. Jeśli chodzi o widzów, reakcje wydają się mniej entuzjastyczne, ale jest jeszcze za wcześnie, by wyrokować o wynikach oglądalności show. Jeśli chodzi o samą fabułę, drugi sezon wydaje się niezbędny – pierwsza odsłona serii zostawiła nas bowiem ze sporym naręczem zagadek.

Zobacz również:

Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery

fot. Netflix

Pełen optymizmu wydaje się showrunner serii, Andrew Dabb. Stwierdził on, że jest właśnie w trakcie pracy nad wątkami sezonu drugiego i dodał:

Ostatni serial, nad którym pracowałem, miał jakieś 15 sezonów? Więc myślę, że ten powinien mieć minimum 20.

Pytanie, czy ten entuzjazm podzielają widzowie, a co za tym idzie, władze Netflixa...

Data premiery

Data premiery drugiego sezonu Resident Evil: Remedium jest oczywiście wielką niewiadomą. Prace nad sezonem pierwszym rozpoczęły się w październiku 2020 roku – stworzenie serii zajęło więc grubo ponad półtora roku. Jeśli w najbliższych miesiącach Netflix podejmie decyzję o przedłużeniu show, drugiego sezonu Resident Evil możemy spodziewać się najwcześniej wiosną 2024 roku.

Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery

fot. Netflix

Obsada

Biorąc pod uwagę wydarzenia z pierwszego sezonu, w kolejnej odsłonie powinni powrócić następujący aktorzy:

 • Lance Reddick jako Albert Wesker,
 • Ella Balinska jako Jade Wesker,
 • Tamara Smart jako młoda Jade Wesker,
 • Adeline Rudolph jako Billie Wesker,
 • Siena Agudong jako młoda Billie Wesker,
 • Paola Núñez jako Evelyn Marcus,
 • Mpho Osei Tutu jako Yen,
 • Anthony Oseyemi jako Roth,
 • Marisa Drummond jako Guard,
 • Lea Vivier jako Susana Franco,
 • Ahad Raza Mir jako Arjun Batra.

Słynna wampirzyca w Resident Evil: Remedium 2? Showrunner zdradza swoje plany [18.07.2022]

Bez wątpienia jedną z najbardziej ikonicznych postaci w serii Resident Evil jest lady Dimitrescu – wysoka, krwiożercza wampirzyca zamieszkująca zamek w Europie Wschodniej. Wyposażona w olbrzymie szpony mutantka pojawia się w grze Resident Evil: Village i cieszy się sporą popularnością wśród fanów uniwersum. W niedawnym wywiadzie dla magazynu Decider, showrunner serialu Netflixa, Andrew Dabb zdradził, że chciałby wprowadzić wampirzycę w kolejnych sezonach. Kto miałby wcielić się w jej rolę? Zdaniem Dabba, świetna kandydatką byłaby Eva Green.

Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery

Eva Green, fot. https://www.instagram.com/evagreenweb/

Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery

Alcina Dimitrescu, fot. Capcom

Francuska aktorka zasłynęła rolami femme fatales w takich filmach, jak Marzyciele czy Casino Royale. W serialu Penny Dreadful wcielała się w opętaną przez starożytnego demona Vanessę Ives, a w Mrocznych Cieniach Tima Burtona jako czarownica Angelique Bouchard nawiązała bliższą znajomość z pewnym wampirem. Green uchodzi za świetną aktorkę, doskonale radzącą sobie z rolami zmysłowych, błyskotliwych i tajemniczych kobiet. Pasowałaby do roli lady Dimitrescu?

Kolejne kultowe postaci w Resident Evil: Remedium? Andrew Dabb nabiera rozpędu [19.07.2022]

Wczoraj informowaliśmy o planach Andrew Dabba, showrunnera netflixowego Resident Evil dotyczących wprowadzenia lady Dimitrescu, a dzisiaj docierają do nas informacje o kolejnych pomysłach twórcy. W wywiadzie dla portalu Polygon, Dabb stwierdził:

W miarę rozwoju serii chcę wprowadzić wszystko. Pozostawiony sam sobie, chcę [wprowadzić] Lady D, roślinnego potwora, chcę wszystko. Chcę każdej z tych rzeczy, ale z rozwagą [i] w odpowiednim czasie.

Co jeszcze ma na myśli showrunner, mówiąc, że chce wszystkiego? Wiemy już, że w drugim sezonie prawdopodobnie pojawi się tajna agentka Ada Wong, wiemy, że Dabb marzy o wprowadzeniu Dimitrescu. Najwyraźniej rozważana jest również Jill Valentine (zwalczająca bioterroryzm agentka, która po raz pierwszy pojawiła się w grze Resident Evil z 1996 roku) oraz Claire Redfield (aktywistka praw człowieka, wprowadzona w grze Resident Evil 2 z 1998 roku).

Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery

Claire Redfield, fot. Capcom

Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery

Jill Valentine, fot. Capcom

Biorąc pod uwagę sposób, w jaki Dabb podchodzi do materiału oryginalnego, zarówno Wong, jak i Valentine i Redfield mogą mocno różnić się od bohaterek znanych z gier.

...i to by było na tyle. Netflix kasuje Resident Evil: Remedium [29.08.2022]

Na nic zdały się szumne zapowiedzi Andrew Dabba, snującego spektakularne plany na kolejne sezony serialu. Miała być Ada Wong, miała być Jill Valentine i Claire Redfield, a nawet lady Dimitrescu... Żadna z tych bohaterek nie zyska jednak serialowego wcielenia, bowiem Netflix podjął decyzję o skasowaniu Resident Evil: Remedium. Brutalne? Owszem. Czy słuszne? Niewykluczone.

Nie ma co ukrywać, że Remedium nie spełniło pokładanych w nim nadziei. Choć w pierwszych dniach po premierze serial trafił nawet do TOP 10 Netflixa, publiczność szybka straciła zainteresowanie. Do tego doszły bardzo mieszane opinie, tak widzów, jak i krytyków, które szybko zmieniły się w potok żali i pretensji. W serwisie Rotten Tomatoes Remedium może poszczycić się pozytywnymi opiniami na poziomie 26% (widzowie) oraz 55% (krytycy). Serial ewidentnie nie oczarował oglądających – nie ma się więc co dziwić, że Netflix już nie chce więcej w niego nie inwestować. Najwyraźniej analizy platformy wykazały, że dalej raczej nie będzie lepiej.

Zobacz także: Resident Evil 4 remake - premiera, trailer, wymagania, platformy. Wszystko co wiemy o kultowym horrorze