Resident Evil: Revelations do nabycia z dodatkowym analogiem

Już wkrótce nie zima, a strach zmrozi wszystkich posiadaczy Nintendo 3DS. 27 stycznia 2012 roku do sklepów trafi Resident Evil: Revelations - kolejna odsłona rewelacyjnej serii survival horror przeznaczona wyłącznie na najnowszą konsolę przenośną Nintendo. Produkcję będzie można nabyć w jednej z dwóch wersji, w tym w zestawie z nową przystawką Circle Pad Pro.

Resident Evil: Revelations to pierwszy tytuł na Nintendo 3DS, który będzie sprzedawany nie tylko jako samodzielna gra, ale też w zestawie z nową przystawką Circle Pad Pro wyposażającą konsolę w dodatkową gałkę analogową. Dzięki niej posiadacze 3DS będą mogli toczyć rozgrywkę w sposób znany z konsol stacjonarnych. Posiadanie Circle Pad Pro nie będzie jednak konieczne do czerpania pełni radości z grania w nowe przygody Jill Valentine i Chrisa Redfielda.

Revelations stanowi powrót do klasycznych rozwiązań, które przez wiele lat stanowiły o sile serii Resident Evil i wyznaczały kierunek rozwoju gatunkowi survival horror. Esencją nie będą tu zatem starcia z licznymi przeciwnikami, ale eksploracja i rozwiązywanie zagadek logicznych. W grze weźmiesz udział w przygodzie łączącej wątki znane z Resident Evil 4 oraz Resident Evil 5. Poznasz w ten sposób początki organizacji BSAA, walczącej z bioterroryzmem w różnych zakątkach globu.

W Resident Evil: Revelations rola głównej bohaterki przypada Jill Valentine, która wspólnie z agentem BSAA Parkerem Lucianim weźmie udział w akcji ratunkowej, mającej na celu odnalezienie zaginionego Chrisa Redfielda. W tym celu trafisz na pokład ogromnego statku pasażerskiego, którego załoga została opanowana przez tajemniczy wirus o nazwie T-Abyss. W międzyczasie odwiedzisz też port oraz pobliskie, górskie okolice. Rozgrywka zostanie podzielona na tryb Kampanii oraz opcję Raid. W skład tej drugiej wejdzie szereg wyzwań, które będzie można ukończyć w pojedynkę lub w kooperacji z kolegą bądź koleżanką.

Resident Evil: Revelations trafi na półki polskich sklepów 27 stycznia 2012 roku wyłącznie w wersji na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Gra będzie sprzedawana samodzielnie oraz w zestawie z przystawką Circle Pad Pro.

- informacja prasowa