Resident Evil: The Mercenaries 3D - recenzja (3DS)

Resident Evil: The Mercenaries 3D to pierwszy Resident Evil na 3DS i prawie nowa gra. Prawie... bo czerpie garściami z poprzednich części Resident Evil 4 i Resident Evil 5, w których musieliśmy (najlepiej razem z partnerem) stawiać czoła wciąż nowym falom pragnących nas skonsumować nieumarłych przeciwników. Mercenaries niemal niczego nowego nie wprowadza do trybu survival, a całą grę można przejść w kilka godzin.

Resident Evil The Mercenaries 3D

Granie w kooperacji z drugim graczem (lokalnie lub przez internet) jest naprawdę wciągające. Przynajmniej kiedy trwa. Pomijając okazjonalnie przycinające się animacje wrogów, The Mercenaries 3D jest jedną z najlepszych gier wideo dostępnych na 3DS i pokazuje moc, jaką jest w stanie dostarczyć to małe urządzenie.

Resident Evil: The Mercenaries 3D - co nowego?

Co nowego znajdziemy w Resident Evil: The Mercenaries 3D? Przede wszystkim ukryte cechy i specjalne umiejętności, które można odblokować, zabijając odpowiednią ilość przeciwników, wykonując misje na czas. Postać może mieć nawet 3 umiejętności - np. powodujesz większe obrażenia u przeciwników odpowiednimi broniami oraz uzyskujesz odporność na niektóre ataki . To krok w dobrym kierunku, ale jest tego zdecydowanie za mało.

Zobacz również:

  • Gry, w których czeka was brutalna śmierć
  • Recenzja: Ruined King: A League of Legends Story – recenzja. RPG nie tylko dla fanów LoL'a
Resident Evil: The Mercenaries 3D - recenzja (3DS)

Resident Evil The Mercenaries 3D

Każdy najemnik ma swój styl w The Mercenaries 3D

Każdy najemnik ma własny styl walki i specyficzną broń. Zmusza to gracza do sprawdzenia wszystkich najemników i dowiedzenia się, który najlepiej pasuje do stylu gracza. Gra zawiera także krótkie demo nadchodzącej gry Resident Evil Revelations.

Niewykorzystany potencjał Resident Evil

The Mercenaries 3D miało potencjał na niesamowite rozszerzenie do popularnego trybu survival w Resident Evil, nie jest jednak warte 40 dolarów (tyle kosztuje gra) i z pewnością nie przykuje twojej uwagi na dłużej.

Resident Evil: The Mercenaries 3D - recenzja (3DS)

Resident Evil The Mercenaries 3D

Resident Evil: The Mercenaries 3D - zalety

- wygląda tak dobrze jak Resident Evil 5, jedna z najlepszych gier typu co-op survival na 3DS

Resident Evil: The Mercenaries 3D - wady

- bardzo krótka, niewiele nowości, okropna muzyka

Resident Evil: The Mercenaries 3D - ocena

3/5