Resident Evil Village – reżyser oskarża twórców o plagiat

Najnowsza produkcja Capcom tuż po premierze zbiera pozytywne opinie. Czy to jednak zmieni się w świetle nowych doniesień?

Holenderski reżyser Richard Raaphorst oskarżył Capcom o plagiat i kopiowanie projektów, które ten stworzył w przeszłości. Chodzi tutaj konkretnie o projekty potworów, z którym gracze muszą zmierzyć się w trakcie rozgrywki. Zdaniem Raaphorsta potwory obecne w Resident Evil Village są bardzo podobne do tych, które Holender stworzył na potrzeby filmu „Armia Frankensteina”. Film został nakręcony w 2013 roku.

Reżyser zestawił ze sobą odpowiednie kadry z gry oraz jego filmu, na których podobieństwo jest uderzające. Gracze w trakcie rozgrywki muszą zmierzyć się z przeciwnikiem, którego większość ciała stanowi wielki silnik ze śmigłem z przodu. Potwora wyglądającego niemal identycznie możemy zobaczyć w filmie Raaphorsta z 2013 roku. Zaznacza także, że ten projekt został w grze wykorzystany bez jego zgody i oskarża Capcom o plagiat.

Zobacz również:

Inni użytkownicy Twittera zaczęli poszukiwać dalszych podobieństw między oboma produkcjami i natknęli się na kolejne przykłady kreatur, które wyglądają bardzo podobnie. Richard Raaphorst stwierdził, że na początku był zły na całą sytuację, później dumny, a na koniec jest smutny. Jak potoczy się ta sprawa i czy Capcom w jakiś sposób ustosunkuje się do tych oskarżeń? Pozostaje nam jedynie czekać na rozwój wydarzeń.

Zobacz także: Resident Evil Village przebojem? Poznaliśmy pierwsze oceny horroru.