Resident Evil Village - w grze będziemy musieli polować na... kurczaki

Do sieci trafiły nowe, obszerne materiały z Resident Evil Village. Niestety, nie każdemu spodoba się to, co przygotował dla nas Capcom.

Japoński producent stara się regularnie odświeżać rozgrywkę w kolejnych głównych odsłonach cyklu. Przełomem była ostatnia część serii - Resident Evil VII: Biohazard, która wprowadził perspektywę pierwszoosobową. Choć wywołała ona sporo kontrowersji, to ostatecznie przypadła do gustu większości graczy.

Nadchodzący Resident Evil Village już tak wielkich zmian w rozgrywce nam nie dostarczy, ale nie oznacza to, że Capcom zapomniał o dodaniu kilku nowych funkcji.

Zobacz również:

Redakcja serwisu GameInformer opublikowała obszerny materiał z rozgrywki w Resident Evil Village, który skupia się na systemie rozwoju głównego bohatera - Ethana Withersa. W najnowszej odsłonie serii, chcąc ulepszyć statystyki protagonisty (np. lepsza odporność, wyższy poziom życia), będziemy zmuszeni do "polowań", te będą dość niecodzienne bowiem za zwierzynę łowną będą "robić" m.in. świnie, barany, kurczaki czy ryby. Co więcej, te ostatni będziemy "łowić" za pomocą broni palnej. Zdobyte składniki będziemy musieli następnie obrobić w The Duke's Kitchen. W zamian otrzymamy trwałe ulepszenia dla Ethana.

Jak na grę z gatunku survival horror, która w dużej mierze bazuje na opowiadanej historii i klimacie, to wprowadzenie tego typu rozwiązań może wielu graczom skutecznie popsuć immersję.

Możliwe, że więcej na ten temat dowiemy się podczas dzisiejszego pokazu Resident Evil Village, który odbędzie się o godzinie 00:00.

Resident Evil Village zadebiutuje 7 maja na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S oraz PC.

Zobacz również: AC Valhalla - DLC Gniew Druidów opóźnione. Znamy nową datę premiery