Resident Evil Village - wiemy, na której konsoli gra prezentuje się najlepiej

Długo wyczekiwany horror - Resident Evil Village, ma dziś swoją premierę. Jak prezentuje się produkcja Capcomu? Na której konsoli wygląda najlepiej? Zobacz porównania graficzne.

Resident Evil Village to ósma odsłona głównego cyklu z tej kultowej serii. Twórcy przygotowali dla nas rozbudowaną opowieść, która, jak już dobrze wiemy, przypadła do gustu recenzentom. Ci chwalą nie tylko rozgrywkę, ale również opowiedzianą historię i oprawę audio-wizualną.

Choć na większości dostępnych urządzeń Resident Evil Village prezentuje się bardzo dobrze, to jak łatwo się domyślić konsole nowej generacji i najmocniejsze PC-ty maja przewagę nad starszymi urządzeniami. Jak dokładnie prezentują się poszczególne wersji gry możecie zobaczyć na poniższym materiale przygotowanym przez kanał Resero.

Zobacz również:

Specjaliści z Digital Foundry zauważyli, że Resident Evil Village działa odrobinę płynniej na Xbox Series X. Również na konsoli Microsoftu lepiej prezentuje się technologia ray tracing, która w produkcji Capcomu wygląda rewelacyjnie. Nie zmienia to jednak faktu, że bez względu na wybraną platformę możecie cieszyć się płynną rozgrywką, co nie jest ostatnio standardem (patrzy Cyberpunk 2077).

Capcom już wcześniej ujawnił jakie rozdzielczości i tryby płynności zostaną udostępnione na konsolach. Jak Resident Evil Village będzie się prezentować na waszym sprzęcie? Sprawdźcie poniżej.

  • PlayStation 4 - 900p / 30 FPS
  • PlayStation 4 Pro - 1080p / 60 FPS lub 4K HDR / 30 FPS
  • PlayStation 5 - 4K HDR / 60 FPS lub 4K HDR / 45 FPS (z włączonym ray tracing)
  • Xbox One - 900p / 30 FPS
  • Xbox One X - 1080p / 60 FPS lub 4K HDR / 30 FPS
  • Xbox Series S - 1440p HDR / 45 FPS lub 1440p HDR / 30 FPS (z włączonym ray tracing)
  • Xbox Series X - 4K HDR / 60 FPS lub 4K HDR / 45 FPS (z włączonym ray tracing)
  • Google Stadia - 1080p / 60 FPS lub 4K / 60 FPS

Zobacz również: Resident Evil Village - gracze już rozebrali główne bohaterki