Resident Evil Village wróci do korzeni serii i porządnie nas wystraszy

Lubicie się bać? Jeśli tak, to w maju musicie sięgnąć po Resident Evil Village. Twórcy obiecują, że czek na nas 100% horror.

Resident Evil Village

Dotychczasowe informacje i materiały na temat Reident Evill Village sprawiły, że sympatycy serii zaczęli mieć obawy czy najnowsza jej odsłony będzie w rzeczywistości horrorem. Te obawy postanowili rozwiać sami twórcy gry.

W wywiadzie dla magazynu EDGE, reżyser Resident Evil Village - Morimasas Sato, obiecał, że sequel survival horroru dostarczy nam mnóstwo "intensywnych i przerażających" scen.

Zobacz również:

  • Resident Evil: Remedium – kiedy sezon 2? Fabuła, obsada i data premiery
  • Grałem w Resident Evil Village na smartfonie za darmo. Ty też możesz

Sato potwierdził, że Resident Evil Village, (przedstawiany również jako Resident Evil 8), będzie wierny wieloletniej tradycji serii, która 22 marca obchodzić będzie 25-lecie. Pierwszy Resident Evil zadebiutował dokładnie 22 marca 1996 roku w Japonii, jako Biohazard.

Jak wiecie, jednym z głównych motywów serii Resident Evil jest horror lub strach i chciałbym was ostrzec, abyście nie brali niczego, co widzieliście do tej pory, jako wskazówkę, że możecie się zrelaksować, jeśli chodzi o zawartość gry! W naszym dziele jest wiele intensywnych i przerażających scen, ale postanowiliśmy pozostawić je do samodzielnego przeżycia. - Morimasas Sato

Wieści te powinny uspokoić wieloletnich fanów serii. Pomimo niezdrowego zainteresowania części społeczności Lady Dimitrescu (znanej również jako "Vampire Lady") możemy spodziewać się, że Resident Evil Village to wciąż pełnoprawny horror.

Resident Evil Village wróci do korzeni serii i porządnie nas wystraszy

Resident Evil Village ukaże się na PS5, PS4, PC, Xbox Series X/S i Xbox One 7 maja, a jej akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z Resident Evil 7: Biohazard. Gracze po raz kolejny wcielą się w postać Ethana Wintersa.

Zobacz również: SteelSeries Arctis 7 - słuchawki idealne do PS5 w znakomitej promocji