Resident Evil Village - zobaczcie jak prezentuje się tryb sieciowy w akcji

Tryb sieciowy Resident Evil Village, czyli RE: Verse wszedł w fazę beta, dzięki czemu możemy zobaczyć obszerne materiały z rozgrywki.

resident evil village

W zeszłym tygodniu doczekaliśmy się wielkiej prezentacji Resident Evil Village. Studio Capcom zaprezentowało nam m.in. obszerny materiał z rozgrywki i nowy zwiastun. Dla wielu sporym zaskoczeniem było, że japoński deweloper po raz kolejny zdecydował się na eksperyment w postaci trybu sieciowego.

Ujawniony RE: Verse, będzie tak naprawdę oddzielną produkcją, jednak ściśle powiązaną z Resident Evil Village (każdy nabywca gry otrzyma również dostęp do RE: Verse). Produkcja ta zaoferuje nam wyłącznie starcia online z innymi graczami. Do tej pory otrzymaliśmy jedynie jej krótki zwiastun, ale dzięki beta testom, które właśnie wystartowały, możemy podziwiać ją w całej okazałości.

Zobacz również:

RE: Verse pozwoli nam brać udział w zmaganiach typu deathmatch - każdy na każdego (do 6 zawodników). Gracze otrzymają do wyboru najbardziej rozpoznawalne postacie z uniwersum jak np. Ada Wong, Leon Kennedy czy Claire Redfield. Każdy z bohaterów posiada unikalną broń i umiejętności.

W trakcie rozgrywki istotne jest nie tylko eliminowanie oponentów, ale również zbieranie próbek wirusów porozrzucanych po mapie. Pozwolą one graczom zwiększyć swoje obrażenia i celność. Co więcej, po śmierci każdy z graczy powraca jako potwór. Siła i jakość monstrum w jakie się wcielimy również zależy od ilości zebranych próbek. Jeśli znajdziemy ich odpowiednio dużo, możliwe będzie przemienienie się nawet w potwora klasy Tyrant.

Co istotne, potwierdzono również, że widoczny na pierwszym materiale komiksowy filtr można wyłączyć w ustawieniach gry.

Resident Evil Village, a wraz z nim RE: Verse zadebiutują 7 maja na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i PC.

Zobacz również: Cyberpunk 2077 - patch 1.11 już dostępny na PC, PS4 i Xbox One