Resistance 3 multiplayer - ładna otoczka, dobra grywalność?

Chimera rozpleniła się po Ameryce. Nie zostaje nic innego, jak tylko zaprosić kumpli do wspólnej gry w trybie dla wielu graczy. Wtedy może uda się nam obronić świat przed najeźdźcą z kosmosu. Dodam, że redaktorzy Gamepro aż przysiedli, gdy zobaczyli wspaniały, dopiero co ogłoszony 16 osobowy tryb dla wielu graczy w Resistance 3.

O czym mowa? O Resistance 3, nadchodzącym shooterze FPP od Insomniac Games. Linia fabularna stanowi kontynuację historii przedstawionej w poprzedniej części. Zupełnie jak w poprzednich produkcjach, akcja będzie toczyć się w Ameryce, która praktycznie cała zostaje podbita przez najeźdźców - rasę Chimera.

Co trzeba wiedzieć?

- Akcja Resistance 3 została umiejscowiona w roku 1957, inwazja Chimery niemal całkowicie wyeliminowała wojska ludzi. Jednak zamiast podejścia w stylu "stójmy na środku planszy i strzelajmy", mamy tu raczej do czynienia z wykorzystaniem taktyk partyzanckich w post apokaliptycznej scenerii.

- Podczas naszej sesji gry, stawiliśmy czoła Chimerom Hybrydom w zniszczonym mieście, gdzie można było zaobserwować zdezelowane przez wojnę budynki, resztki samochodów itp. Póki co, jest to jedna z najładniejszych produkcji jakie widzieliśmy na PS3. Chmury kurzu, oświetlenie, silny wiatr i realistyczne cienie wprowadzają nową jakość w puste przestrzenie post apokaliptycznego świata.

- Brońw Resistance 3 polepsza się z poziomu na poziom razem z jej wykorzystaniem. Staje się lepsza i bardziej uniwersalna. Kiedy udało nam się podnieść poziom pistoletu Magnum (po kilkunastu strzałach) jego pociski zyskały większą siłę rażenia. Rezultaty podnoszenia poziomu różnią się w zależności od tego, jaką broń ulepszamy. Przykładowo, kiedy podnieśliśmy poziom Auger Rifle, dało nam to możliwość strzelania seriami po 3 pociski.

- Przeciwnicy w Resistance 3 są naprawdę sprytni, nawet na normalnym poziomie trudności. Nie tylko trzymają się w ukryciu, ale również, kiedy otworzysz do nich ogień, natychmiastowo szukają schronienia. Chimery starają się okrążyć Cię, jak również nie marnują amunicji i strzelają tylko wtedy, kiedy są pewni trafienia.

- Pamiętacie masowy, sześćdziesięcioosobowy multiplayer z Resistance 2? Tym razem postawiono na jakość, nie na ilość. Insomniac Games troszeczkę okroiło ilość graczy, którzy mogą wziąć udział w rozgrywce - do meczów 8 na 8. Drużyny dzielone będą na ludzi i Chimery.