Resizable BAR dla całej serii AMD Ryzen 3000

MSI rozpoczyna rozprowadzanie AGESA 1.2.0.1 BETA BIOS. Dzięki temu użytkownicy procesorów Zen2 będą mogli korzystać z możliwości dawanych przez Resizable BAR.

Dzięki zmianie w firmware, od dzisiaj AMD Zen2 oficjalnie obsługuje SAM. MSI zaprezentowało na dowód zrzuty ekranu wykonanego na maszynie z procesorem Ryzen 9 3900XT (widzisz je poniżej). Choć jak dotąd AMD wahało się z jasnym określeniem, czy Zen2 da radę obsłużyć Resizable BAR, ogłoszenie przez Intela 10. generacji zmusiło producenta do wzmożenia wysiłków w celu umożliwienia wprowadzenia tego rozwiązania dla starszych procesorów.

Resizable BAR dla całej serii AMD Ryzen 3000

Co warto zauważyć, MSI przetestowało tylko obsługę AMD Radeon RX 6800. Z kolei NVIDIA poinformowała, że jej karty z obsługą SAM (Smart Access Memory) będą działać nie tylko z procesorami 10. i 11. generacji Intela, ale również z rodziną AMD Ryzen 5000. Miało to oczywiście miejsce przed ogłoszeniem przez AMD udostępnienia Resizable BAR dla procesorów Zen2. Może więc okazać się, że karty graficzne RTX 3060 będą w stanie korzystać z niego na płytach głównych MSI 500 z procesorami Ryzen 3000.

A oto pełna lista płyt głównych ze wsparciem dla AGESA

Resizable BAR dla całej serii AMD Ryzen 3000

Źródło: VideoCardz