Restrukturyzacja w Hewlett-Packard

W ramach restrukturyzacji Hewlett-Packard planuje zmniejszyć liczbę pracowników w działach związanych z drukarkami atramentowymi (szczególnie najprostszymi modelami) oraz czarno-białymi drukarkami laserowymi. Część pracowników otrzymała ofertę "wynagrodzenia" różnymi bonusami w zamian za zwolnienie się z firmy.

W związku ze stagnacją na rynku podstawowych modeli drukarek, firma planuje zwiększenie inwestycji na obszar cyfrowych technik przetwarzania obrazu, fotografii cyfrowej, druku kolorowego i całej linii usług związanych z Indigo.

Przypomnijmy - w skład platformy Indigo wchodzą urządzenia oferujące możliwość druku zbliżonego jakością do druku offsetowego (bez wykorzystywania drukarni i niecierpliwego oczekiwania na jakość finalnego produktu).

Dla pracowników, którzy dobrowolnie zdecydują się na opuszczenie firmy, planowane są odpowiednie bonusy. Akcja ma się zakończyć 22 kwietnia - nie wiadomo, czy po tej dacie rozpocznie się zmasowane zwalnianie lub przesuwanie pracowników pomiędzy działami.

Planowane koszty restrukturyzacji mają wynieść firmę 200 milionów USD. Już teraz transformacje pochłonęły niemal jedną trzecią tej sumy.


Zobacz również