Retry, czyli mieszanka Angry Birds od Rovio z Flappy Bird

Twórcy serii gier Angry Birds wydali kolejną grę, która podobnie jak Amazing Alex nie nawiązuje do wściekłych ptaków. W wydanym przez Rovio tytule o wdzięcznej nazwie Retry zadaniem gracza jest sterowanie samolotem, a sposób rozgrywki przywodzi nieco na myśl Flappy Bird.

Angry Birds to seria gier na urządzenia mobilne, która osiągnęła olbrzymi sukces. Jej twórcy zarobili na niej olbrzymie pieniądze, a z ekranów smartfonów i tabletów ptaki odfrunęły na komputery stacjonarne oraz nawet na półki w sklepach z zabawkami. Rovio nie ogranicza się do gier z głównej serii Angry Birds i co jakiś czas wypuszcza inne produkcje, takie jak gry logiczne: Amazing Alex oraz Bad Piggies. Oprócz tego do sklepów z aplikacjami trafiły wyścigi Angry Birds Go.

Retry, czyli mieszanka Angry Birds od Rovio z Flappy Bird

Kolejna zręcznościowo-logiczna gra od Rovio nosi wymowny tytuł Retry, czyli “spróbuj ponownie”. Nawiązuje ona do hitowej i arcytrudnej gry Flappy Bird, która na początku bieżącego roku wdarła się na pierwsze miejsca rankingów sklepów App Store i Google Play. Zadaniem gracza jest sterowanie samolotem poprzez naciskanie w odpowiednim momencie ekranu, co pozwoli wehikułowi unieść się nieco wyżej - nieco podobnie jak to miało miejsce we Flappy Bird.

Zobacz również:

  • Angry Birds na zegarkach Huawei - nowe tarcze dostępne!

Rozgrywka jest jednak znacznie bardziej skomplikowana. Gracz może kręcić pętle swoim samolotem, na planszy znajdują się liczne (w tym ruchome) przeszkody. Gracz nagradzany jest systemem gwiazdek, może zdobywać osiągnięcia, a całość okraszona jest mikropłatnościami oraz pikselowatą grafiką przywodzącą na myśl stare, 8-bitowe produkcje.

Retry, czyli mieszanka Angry Birds od Rovio z Flappy Bird

Grę można pobrać na iPhone’y i iPady za darmo ze sklepu App Store. Dostępna jest jak na razie w Polsce, Kanadzie i Finlandii, ale w przyszłości ma trafić też na inne rynki i najpewniej też do sklepu Google Play.