Revo Uninstaller - całkowita deinstalacja aplikacji

Tradycyjny proces deinstalacji może pozostawić na dysku i w systemowym rejestrze niepotrzebne śmieci. Korzystając z Revo Uninstaller unikniemy takich sytuacji.

Revo Uninstaller to aplikacja, która z powodzeniem może zastąpić systemowy aplet Dodaj/usuń programy. Co więcej, oferuje znacznie bardziej rozbudowaną funkcjonalność. Program ten wzbogaca tradycyjny sposób deinstalacji oprogramowania o możliwość usunięcia wszelkich pozostałości po aplikacjach na dysku twardym oraz w rejestrze systemowym. Dzięki temu zadbamy o porządek w naszym komputerze. Oprócz wymienionej wyżej głównej funkcji, Revo Uninstaller oferuje również inne możliwości, które dostępne są w zakładce Narzędzia:

  • Autostart - moduł umożliwiający wyłączenie aplikacji startujących wraz z systemem, usunięcie zbędnych wpisów z autostartu powinno przyśpieszyć proces uruchamiania się Windowsa,
  • Narzędzia Windows - szybki dostęp do systemowych narzędzi takich jak przywracanie systemu, usługi, itd,
  • Usuwanie zbędnych plików - narzędzie do usuwania systemowych plików, które przestają być przydatne; na przykład w wypadku usunięcia jakiejś aplikacji,
  • Porządkowanie przeglądarki - usuwanie śladów pozostałych po przeglądaniu internetu (ciasteczka, historia przeglądania, pliki tymczasowe),
  • Porządkowanie pakietu MS Office - czyści historię plików otwieranych przez aplikacje tego pakietu,
  • Porządkowanie Windows - usuwanie zbędnych wpisów z rejestru systemowego i plików z dysku twardego,
  • Usuwanie historii i usuwanie bezpowrotne - moduł pozwalający na całkowite kasowanie danych, bez możliwości ich odzyskania.

Inną ciekawą opcją programu jest tak zwany tryb łowcy, dzięki któremu aplikacja, po wskazaniu ikonki dowolnego programu, jest w stanie sama rozpoznać, w jaki sposób najlepiej go odinstalować.

Revo Uninstaller jest programem darmowym i przeznaczonym dla systemów z rodziny Windows (2000 / XP / Vista / 7 / 8). Najnowszą wersję aplikacji, oznaczoną numerkiem 1.94, pobierzecie z naszej bazy programów.

Jak usuwać programy przy pomocy Revo Uninstaller?

Instalujemy i uruchamiamy aplikację. Revo Uninstaller automatycznie załaduje listę zainstalowanych w systemie programów. Główne okno programu prezentuje się następująco:

Revo Uninstaller - główne okno programu

Revo Uninstaller - główne okno programu

Następnie klikamy na aplikacji, którą chcemy odinstalować i z górnego paska wybieramy opcję odinstaluj. Kolejny krok to wybór trybu odinstalowywania - zaleczmy użycie trybu rozszerzonego:

Revo Uninstaller - wybór trybu

Revo Uninstaller - wybór trybu

Po przejściu dalej rozpocznie się proces usuwania aplikacji. Revo Uninstaller utworzy punkt przywracania systemu, dokona analizy aplikacji, uruchomi wbudowany w aplikację deinstalator oraz na koniec, odszuka pozostawione pliki, foldery i wpisy w rejestrze.

Revo Uninstaller - proces odinstalowywania programu

Revo Uninstaller - proces odinstalowywania programu

Jeżeli takowe zostaną znalezione - należy je usunąć.

Revo Uninstaller - pozostawione przez aplikację wpisy w rejestrze

Revo Uninstaller - pozostawione przez aplikację wpisy w rejestrze

Posumowując, Revo Uninstaller to ciekawa i przydatna aplikacja, która pomoże nam zadbać o porządek w naszym systemie operacyjnym.